Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Używane samochody tanieją

Używane samochody tanieją

Używane samochody na stronach internetowych są nieco tańsze niż kilka tygodni temu. Z drugiej strony ilość dostępnych samochodów używanych jest mniejsza, niż kilka tygodni temu. Wiadomo, które modele są najczęściej sprzedawane pod koniec wakacji i jakie są średnie ceny samochodów.

używane samochody

Cena u dealerów samochodów używanych

W sierpniu ich ofert w Polsce było 208 655. Oznacza to spadek o 600 pojazdów w porównaniu z lipcem. Wcześniej jednak gwałtownie spadła liczba egzemplarzy dostępnych na rynku (o ponad 8500 egzemplarzy od czerwca do lipca). Mediana ceny aut używanych w sierpniu wyniosła 25 000 zł (o 900 zł mniej niż w lipcu).

Cena rynkowa sprzedaży aut używanych nieznacznie spadła w sierpniu, a spadek notowań był znacznie mniejszy niż w poprzednich miesiącach. Głównie z powodu wakacji, kiedy to zainteresowanie kupnem samochodów na rynku wtórnym spadało jak co roku. Jesienią liczba ofert samochodów powinna wzrosnąć w ciągu życia rynku krajowego, podobnie jak sprzedaż, ponieważ niektórzy kupujący nie chcą opóźniać decyzji zakupowych przez możliwy wzrost cen w obliczu wysokiej inflacji.

używane samochody

Samochody używane – najpopularniejsze samochody w Polsce

Najczęściej sprzedawanymi w sierpniu były Opel Astra (6080), Audi A4 (4938) i BMW serii 3 (4838). Są też świetne oferty na Volkswagena Golfa, Volkswagena Passata, Forda Focusa, BMW serii 5, Skodę Octavię, Opla Corsę i Audi A6. Co ciekawe, Opel Astra jest również najpopularniejszym w sieci AAA Auto w całym 2021 roku.

Przeciętne auto kupowane w ogłoszeniu miało 185 000 kilometrów przebiegu, a średni wiek to 12,8 lat. Najwięcej aut na sprzedaż to silniki diesla (98 051), samochody benzynowe (92 430), samochody na LPG (14 736), samochody hybrydowe (2554), samochody elektryczne (811) i samochody CNG (72). Transakcji w województwach najwięcej było: mazowieckie (38 864), śląskie (24 056) i wielkopolskie (23 911), a najmniej opolskie (3 658).

auta

Samochód nowy czy używany: które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Nowy czy używany samochód? Jak wiemy, każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Jeśli dodamy do tego fakt, że różni kierowcy mają różne potrzeby, trudno będzie odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie.

Jeśli bierzemy pod uwagę osobę, której nie zależy na prestiżu, to najlepszą opcją będzie kupno samochodu używanego. Mimo to, rynek wtórny posiada też wiele samochodów używanych wyższej klasy, o które może pokusić się klient, jednak zawsze powinnień pamiętać, że handlarze samochodów nie zawsze są uczciwi.

Natomiast jeśli zależy komuś na prestiżu, to zalecamy kupno nowego auta. Największym plusem takiego rozwiązania będzie pewność, że auto nie jest powypadkowe i posiada gwarancję.

Zapraszamy do naszych innych artykułów np. Revolut zhakowany – wyciek danych.

2 komentarze do “Używane samochody tanieją”

  1. Pingback: Samochody elektryczne bez darmowego parkowania

  2. Pingback: Wayback Machine - archiwum stron internetowych

Dodaj komentarz