Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Allegro smart będzie droższe. Czy nadal się opłaca?

Allegro smart będzie droższe. Czy nadal się opłaca?

Czym właściwie jest Allegro smart? Jest to program dzięki któremu nasze zakupy stają się dużo tańsze i wygodniejsze. Pozwala nam zaoszczędzić na zakupach w sieci oraz zachować swój cenny czas. To wszystko dzięki nie ponoszeniu kosztów za wysyłkę przy kupnie produktów. Allegro smart gwarantuje bezpłatną dostawę i szybką realizację. Nie każdemu jednak może odpowiadać ten program, a tym bardziej gdy ceny subskrypcji mają być wyższe! Pozostaję więc pytanie – Czy warto nadal za nią płacić?

Allegro smart będzie droższe

Zalety i wady Allegro smart

Jedną z największych zalet posiadania tego programu jest brak ponoszenia kosztów za każdą wysyłkę na stronie Allegro. W wielu przypadkach zamówienie jest tańsze od kosztów wysyłki, więc realnie spada popyt na daną rzecz oraz chęć posiadania zakupu. Allegro smart oferuję nam darmową dostawę za minimalną kwotę zakupów – 45zł. z wykupioną subskrypcją. Cena miesięcznej subskrypcji smart wynosi nadal 10,99zł. Jednak cena rocznej subskrypcji zmienia się z 49zł. na 59,90zł. Więc, tak Allegro Smart będzie droższe. Niektórym nadal się to opłaca! Pozostałymi zaletami Allegro smart są darmowe zwroty towaru, możliwość korzystania ze Smart Okazji oraz bilety dostępne w przedsprzedaży na stronie eBilet. Na pozostałe udogodnienie mogą liczyć studenci.

Co więc z wadami?

Niestety jeśli przez długi czas nie będziemy kupować na Allegro Smart, możemy na tym stracić zamiast zyskać. Możliwość darmowej dostawy jest od określonej kwoty, więc dobierając produkty możemy docelowo wydać więcej niż planowaliśmy. Warto zaznaczyć, że produkty powinny być od jednego sprzedającego.

Czy Allegro smart się nadal opłaca?

Jest to pytanie bardzo indywidualne, niektórzy z nas mają większe potrzeby, a niektórzy mniejsze, więc sami musimy stwierdzić czy jest to dla nas dalej korzystne czy też nie. Z tej popularnej usługi allegro smart korzysta wiele młodych ludzi, uczniów i studentów – dla nich są specjalne, korzystniejsze oferty. Usługi allegro smart są opłacalne gdy planujemy większe, parorazowe zakupy na tej platformie. Jednak każdy z nas może wyliczyć czy nadal jest to opłacalne zaglądając do historii swoich zakupów i sprawdzić, ile razy złożyło się zakupy spełniające kryteria i pomnożyć tę liczbę przez koszt dostawy poniesiony bez programu. Jeśli liczba będzie wyższa niż roczny abonament Smart, warto zainwestować w ten program.

Pakiet Allegro smart nie przedłuży się samoistnie

Nowe zasady allegro smart i podwyżki cen usług powodują, że sami decydujemy czy przedłużamy subskrypcję czy też nie. Warto podkreślić, że musimy zrobić to sami, aby nie rezygnować z darmowej dostawy i szybkiej realizacji. Jednak nie zapominajmy, że z cenami za ten pakiet miało być gorzej… Allegro początkowo planowało wprowadzić tak zwaną klauzulę waloryzacyjną czyli upraszczając platforma e-commerce mogłaby zmieniać koszty tego pakietu oraz minimalną kwotę zakupów na bazie publikowanych danych o inflacji w kraju. Jednak pomysł nigdy nie został zrealizowany.

Nowe zasady Allegro smart

Allegro nie rezygnuje z bezpłatnych dostaw. Platforma zapowiada jednak następujące zmiany w regulaminie: gwarantuje bezpłatną dostawę ale będzie ona najwcześniej następnego dnia roboczego, opisuje zasady dzielenia Allegro smart w programie dla rodzin (ważny będzie do 30 czerwca 2023r.) oraz nakreśla nowe warunki dotyczące zmiany kwoty minimalnej zakupów od których będzie darmowa wysyłka. Po więcej szczegółów wejdź na stronę: https://www.telepolis.pl/images/2022/11/Zmiany-w-regulaminie-Allegro-Smart-od-2022-11-21.pdf. Zobacz również nasz poprzedni artykuł: Jak działają oferty sponsorowane na Allegro czyli Allegro Ads, sprzedaż na Allegro.

1 komentarz do “Allegro smart będzie droższe. Czy nadal się opłaca?”

  1. Pingback: Allegro one box – mapa lokalizacji. Jak korzystać?

Dodaj komentarz