Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak działają oferty sponsorowane na Allegro czyli Allegro Ads

Jak działają oferty sponsorowane na Allegro czyli Allegro Ads

Allegro Ads – Oferty sponsorowane na Allegro

Allegro to w obecnym momencie bezsprzecznie największy serwis aukcyjny w naszym kraju. Konkurencja w postaci eBay czy Amazon praktycznie jest nieistotna. Jak pokazują statystyki serwis Allegro jest każdego miesiąca odwiedzany przez kilkanaście milionów użytkowników a blisko 10 milionów osób zainstalowało nawet aplikację mobilną Allegro. Przy tak dużym potencjale sprzedaży Allegro już jakiś czas temu postanowiło dać sprzedawcom możliwość lepszego reklamowania swoich ofert na łamach serwisu. Reklamodawcy mają zatem możliwość skorzystania z dostarczonego przez Allegro narzędzia o nazwie Allegro Ads. W tym artykule postaramy się wam zatem podpowiedzieć jak działają oferty sponsorowane na Allegro czyli Allegro Ads.

allegro ads

allegro ads

Jak już wspomnieliśmy Allegro Ads to narzędzie reklamowe stworzone przez serwis Allegro które pozwala na wyświetlenie sponsorowanych ofert na pierwszych pozycjach wyszukiwania Allegro jak i na stronach przedmiotu ( dotyczy to zarówno wersji przeglądarkowej serwisu jak i mobilnej aplikacji ).

Poprzez użycie Allegro Ads reklamodawca będzie miał możliwość lepszego pokazania swoich ofert podczas wyświetlania zapytań użytkowników na podobne produkty.

Zasady Allegro Ads

Na jakich zatem zasadach opiera się działanie Allegro Ads. Można w dużym uproszczeniu powiedzieć, że zasada funkcjonowania jest bardzo zbliżona do tej dotyczącej Google Adwords. Mamy zatem możliwość samemu określić maksymalną stawkę za kliknięcie jaką jesteśmy gotowi ponieść. Ponadto reklamodawca korzystający z Allegro Ads płaci jedynie za faktyczne kliknięcia użytkowników Allegro w jego ofertę. Samo wyświetlanie się reklam jest zatem jak najbardziej darmowe.

W odróżnieniu od kampanii Google Adwords w przypadku Allegro Ads nie musimy ustalać listy słów kluczowych na jakie chcemy aby była wyświetlana nasza reklama. Cały system jest automatyczny i do każdego produktu sam dopasowuje słowa kluczowe. Z tego też względu największe znaczenie mają tutaj nazwy ofert. Sprawdźmy zatem dobrze na jakie słowa w tytułach aukcji stara się pozycjonować konkurencja. Dopiero na tej podstawie będziemy w stanie dobrze opracować nasze własne nagłówki.

Allegro Ads – Jak stworzyć swoją pierwszą kampanię

Jest to całkiem proste – zupełnie jak obsługa Allegro. Logujemy się do panelu zarządzania Allegro Ads i tam wybieramy opcję ,,Dodaj kampanię”. Następnie zostaniemy poprowadzenie przez kreator przez kolejne kroki mające na celu stworzenie całej kampanii.

Najważniejszym elementem będzie moment ustalenia stawek CPC. System sam zasugeruje nam stawkę w oparciu o popularność danego towaru czy też liczbę ofert jaką wybraliśmy do promowania.

statystyki allegro ads

2 komentarze do “Jak działają oferty sponsorowane na Allegro czyli Allegro Ads”

  1. Pingback: Allegro smart będzie droższe. Czy nadal się opłaca?

Dodaj komentarz