Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Sieć 5g, a ryzyko zachorowania na nowotwór

Sieć 5g, a ryzyko zachorowania na nowotwór

Temat raka powodowanego przez sieć 5G był wałkowany wielokrotnie. Jednak niektórzy nadal twierdzą, że sieć stanowi realne zagrożenie dla życia. Główne argumenty to, że jest to zupełnie nowa technologia, która wykorzystuje wyższą częstotliwość niż jej poprzednicy.

Nic dziwnego, że organizacje skupione na walce z rakiem i uświadamianiu ludzi o niebezpieczeństwach, postanowiły przyjrzeć się tej sprawie. Jednak wyniki ich analizy mogą wywołać oburzenie w niektórych środowiskach.

ryzyko zachorowania na nowotwór

Materiały sugerujące szkodliwy wpływ 5G

W internecie znajdziemy wiele artykułów, których treść zawiera tezy sugerujące, że sieć 5G zwiększa ryzyka zachorowania na nowotwory. Często możemy zobaczyć wycinki fragmentów różnych wywiadów, na których “uczeni” wypowiadają się, że sieci komórkowe, źle wpływają na nasz organizm.

Jak dobrze wiemy najczęściej są to kłamstwa. Natomiast możemy znaleźć też teksty, poparte sprawdzonymi badaniami, które potwierdzają, że sieć 5G nie zwiększa ryzyka zachorowania na wszelkiego rodzaju choroby. Ich treści napewno zostałyby pozytywnie ocenione przez naukowców.

Czy sieć 5G może powodować różnego rodzaju schorzenia?

Cancer.org.au w Australii i Cancer.research.uk w Wielkiej Brytanii, wśród organizacji zajmujących się walką z rakiem. Te opublikowały istotne informacje na temat bezpieczeństwa 5G.

W obu przypadkach przesłanie jest jasne: nie ma najmniejszych dowodów na to, że telefony komórkowe, w tym te z łącznością 5G, w jakikolwiek sposób zwiększają możliwość zachorowania na raka.

Obie strony odwołują się do najnowszych badań. Tam zauważyli, że sieć 5G wykorzystuje wyłącznie pasma transmisji radiowej, które są dobrze znane i używamy ich od dawna. Z punktu widzenia samych fal, nie różnią się one od dawno stosowanych już technik.

sieć 5G

Temat wpływu fal produkowanych przez urządzenia

O ile częstotliwości sięgające kilkudziesięciu gigaherców pobudzają wyobraźnię i wydają się niebezpieczne, o tyle mamy do czynienia z promieniowaniem niejonizującym, czyli takim, które nie może powodować zmian w DNA.

Dla porównania, zwykłe latarki emitują promieniowanie o częstotliwościach setek teraherców, czyli o rzędy wielkości wyższych. Coś jak… ekran, na którym czytasz ten tekst. Jednak nikt nie twierdzi, że świecąc komuś latarką możesz spowodować zachorowanie na raka.

Warto też dodać, że moc sygnałów 5G z telefonów komórkowych i stacji radiowych jest znacznie poniżej akceptowalnych standardów. Te z kolei są znacznie poniżej maksymalnych bezpiecznych poziomów promieniowania dla ludzi.

Zapraszamy też na nasze inne artykuły np. jak oszczędzać prąd.

2 komentarze do “Sieć 5g, a ryzyko zachorowania na nowotwór”

  1. Pingback: Największy wyciek GTA VI - Rockstar Games załamane! -

  2. Pingback: Jak przygotować komputer na powrót do szkoły? -

Dodaj komentarz