Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak przygotować komputer na powrót do szkoły?

Jak przygotować komputer na powrót do szkoły?

Jak przygotować komputer na powrót do szkoły? Zdobywanie nowej wiedzy może być znacznie łatwiejsze, jeśli wykorzysta się odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest z pewnością komputer stacjonarny, dzięki któremu dzieci będą mogły jeszcze lepiej radzić sobie z zadaniami domowymi stawianymi na ich szkolnej ścieżce.

Aby komputery stacjonarne lub laptopy spełniały wszystkie wymagania i służyły poszerzaniu ich wiedzy, muszą być najpierw łatwe w użyciu. Możliwość efektywnego surfowania po Internecie i korzystania z prostych programów takich jak edytory tekstu czy prezentacje to dodatkowe zalety, na których powinniśmy skupić się przy wyborze tego urządzenia.

Jak przygotować komputer na powrót do szkoły?

Programy antywirusowe

są jednymi z najbardziej podstawowych, aczkolwiek opcjonalnych aplikacji, które powinniśmy mieć na swoim komputerze. Są one w stanie uchronić nas przed wieloma zagrożeniami, pozwalają “oczyścić” nasz komputer z wirusów oraz dbają o bezpieczeństwo danych, które przechowujemy na naszym dysku twardym.

Ważną cechą urządzenia stacjonarnego, niezależnie od wieku użytkownika, jest również pojemny dysk, wydajny procesor oraz napęd optyczny, ponieważ bardzo często wydawcy dołączają do podręczników szkolnych płyty z dodatkowymi lub pomocniczymi materiałami dydaktycznymi.

Jak przygotować komputer na powrót do szkoły

Dbanie o czystość komputera stacjonarnego

Jeśli twój komputer posiada kilka lat, może to być dobry pomysł, aby go odkurzyć. Chociaż nie jest to tak ważne dla laptopów, wewnątrz przeciętnego komputera stacjonarnego jest mnóstwo miejsca na kurz, brud, itd. Nagromadzenie kurzu może spowodować, że komponenty komputera zwolnią, zwłaszcza gdy wentylatory i otwory wlotowe/wylotowe zostaną zatkane. Po prostu, jeśli części komputera są zbyt gorące (z powodu kurzu lub w inny sposób), będą one zwolnić co utrudni łatwy powrót do nauki, aby zapobiec awarii sprzętu:

Puszki ze sprężonym powietrzem są łatwo dostępne w Internecie i w wielu fizycznych sklepach detalicznych. Jeśli chcesz utrzymać swoją “maszynę” w czystości w dłuższej perspektywie, wysokociśnieniowy odkurzacz powietrzny, taki jak ten, może być lepszym sposobem na wykorzystanie pieniędzy niż wielokrotne kupowanie paczek sprężonego powietrza.

Oczyść system Windows i usuń złośliwe oprogramowanie

Jeśli masz swój PC od kilku lat, prawdopodobnie zgromadziłeś wiele wirtualnych śmieci. Pliki tymczasowe programów, pobrane pliki, które nie są już potrzebne, a może nawet niektóre złośliwe oprogramowanie, którego nie jesteś świadomy. W każdej sytuacji powinieneś pozwolić systemowi Windows oczyścić się i przeprowadzić skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania.

Aby rozpocząć, wyszukaj w menu Start hasło “disk cleanup” i wybierz z listy aplikację Disk Cleanup. Narzędzie wyświetli listę typów plików, które może automatycznie usunąć. Jeśli wszystko wygląda dobrze, kliknij OK i pozwól mu zrobić swoje.

Zastanów się nad opcjami rozbudowy komputera

Jak przygotować komputer na powrót do szkoły?

Jeśli mamy komputer od dłuższego czasu i nie działa on już tak jak kiedyś, to warto pomyśleć o jego modernizacji. Z reguły będzie to tańsza opcja niż zakup nowego sprzętu. Rozbudowa dotyczy przede wszystkim komputerów stacjonarnych – tam bardzo często można przynajmniej dodać pamięć RAM, dysk SSD. Wymienić procesor czy kartę graficzną (albo w ogóle ją zainstalować, jeśli komputer miał tylko zintegrowaną grafikę). Trzeba jednak dobrze orientować się w temacie. Podzespoły muszą być kompatybilne z płytą główną komputera i mieć wymiary pozwalające na ich montaż w danej obudowie oraz wiedzieć, którą z firm preferuje jak np. Intel czy Ryzen.

Więcej akcesoriów do komputera czy laptopa

Jak przygotować komputer na powrót do szkoły

Akcesoria komputerowe są zazwyczaj niezbędną rzeczą do nauki zdalnej. Jedną z wielu opcji jest drukarka. Niewątpliwie największą zaletą drukarki jest wygoda i niezależność. Nie musimy się martwić o to, czy ksero jest otwarte lub gdzie znaleźć je w pobliżu. Jeśli zdecydujemy się na drukarkę do domu, warto rozważyć wspomniane na samym początku tzw. kombi. Taki sprzęt spełni nasze potrzeby również w zakresie kserowania.

Kolejną opcją jest sam w sobie sprzęt czyli słuchawki, myszka, klawiatura czy głośniki. Są one bardzo potrzebne do normalnego funkcjonowania przed komputerem czy do nauki.

Poprzedni artykuł

Sieć 5g, a ryzyko zachorowania na nowotwór

1 komentarz do “Jak przygotować komputer na powrót do szkoły?”

  1. Pingback: Revolut zhakowany - wyciek danych - co teraz?

Dodaj komentarz