Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Car wrapping – czyli oklejanie samochodów folią

Car wrapping – czyli oklejanie samochodów folią

Sposób na zmianę koloru i ochronę lakieru

Oklejanie samochodów folią ochronną jest coraz popularniejszy zabiegiem ze względu na liczne zalety tego innowacyjnego rozwiązania. Możliwe staje się szybkie i nieinwazyjne odmienienie dotychczasowego wyglądu auta, ale na tym korzyści oczywiście się nie kończą. Warto dowiedzieć się niego więcej na temat car wrappingu.

 

Car wrapping, czyli folia ochronna na Twoim samochodzie

 

Car wrapping to nic innego jak oklejanie samochodów specyficznymi foliami, co służy modyfikacji koloru powłoki lakierniczej i chronieniu jej przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Folia ochronna może być nawet nośnikiem reklamy, co daje nowe możliwości promocji marki, usług, produktów. Sięga się po nią na masową skalę w przypadku samochodów wyścigowych i rajdowych. Taką folią ochronną okleimy praktycznie każdy pojazd, niezależnie od kształtu nadwozia, łącznie z motorami, statkami, samolotami itd. Auto może zostać obklejone w całości lub tylko częściowo, wybrane  elementy karoserii. Do wyboru mamy przeróżne rodzaje folii, za pomocą których zapewnimy lakierowi kilkuletnią ochronę. Wymaga to oczywiście odpowiedniego jej pelengowania. Do wyboru mama folie wylewne i sztywne. Po te pierwsze sięga się w przypadku płaskich powierzchni. Wylewne są droższe, ale ze względu na swoją minimalną grubość wręcz niewidoczne. Lepsze zabrzęczenie zapewniają folie sztywne.

Czy warto zdecydować się na oklejenie auta?

Folia ochronna jest odporna na czynniki atmosferyczne i środki chemicznie, dlatego nie trzeba obawiać się tego, że szybko straci swoje pierwotne walory estetyczne i właściwości. Pamiętać trzeba tylko o tym, aby nie korzystać z myjni szczotkowych, bo grozi to porysowaniem folii. Czas oklejania nią auta uzależniony jest od wielkości i kształtu nadwozia, ilości elementów. Jeśli chcemy za pomocą foli całkowicie zmienić kolor lakieru, to zwykle zajmuje to trzy dni. Czas wydłuża się wraz ze skomplikowaniem projektu. Folia ochronna zabezpiecza karoserię przed zarysowaniami, otarciami, odpryskami, zabrudzeniami naturalnymi i chemicznymi, przebarwieniami, blaknięciem na skutek promieniowania słonecznego. Można też mówić o mniejszym ryzyku powstawania korozji. Oczywiście nie zapewnia to stuprocentowej ochrony antykorozyjnej, ale opóźnia to korodowanie. Folia ochronna posiada właściwości hydrofobowe, co oznacza, że odpycha wodę. Na jej korzyść przemawia też ożywienie koloru lakieru.

 

Sprawdź również podobne artykuły na naszym blogu –  Korzyści jakie niesie ze sobą folia przeciwsłoneczna

1 komentarz do “Car wrapping – czyli oklejanie samochodów folią”

  1. Pingback: Jakie zalety ma ręczne polerowanie lakieru samochodowego? - Jak sprzedawać w Internecie

Dodaj komentarz