Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Korzyści jakie niesie ze sobą folia przeciwsłoneczna

Korzyści jakie niesie ze sobą folia przeciwsłoneczna

Poznaj liczne korzyści z posiadania folii przeciwsłonecznej.

Sposobem na uchronienie się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem pomieszczeń podczas upalnych dni jest folia przeciwsłoneczna, montowana na szybę okienną. To innowacyjne rozwiązanie cieszy folia_przeciwslonecznasię sporą popularnością, tym bardziej że jest relatywnie tanie i skuteczne. Można zastosować je dosłownie wszędzie – zarówno w domowym zaciszu, jak i w firmie. Nie każdy z nas ma klimatyzację we wnętrzach, a rolety czy zasłony mogą okazać się niewystarczające. Z pomocą przechodzi folia przeciwsłoneczna, z montażem której poradzi sobie samodzielnie praktycznie każdy.

Dlaczego folia przeciwsłoneczna jest dobrym rozwiązaniem?

Zimą bardzo doceniamy źródło ciepła, ale latem wdzierające się do pomieszczeń promieniowanie słoneczne niekoniecznie jest tym, o czym właśnie marzymy. Powoduje ich nadmierne nagrzewanie się, co sprawia dyskomfort. Podczas upałów chcemy być w stanie uchronić się przed nimi chociaż w swoim domowym zaciszu. Sposobów na to jest wiele – klimatyzacja, wiatrak, rolety, zasłony i folia przeciwsłoneczna na szybie okiennej. Folia może być uzupełnieniem lub alternatywą dla klimatyzacji. Jest to dużo tańsze i prostsze rozwiązanie, niewiążące się z kosztownymi i czasochłonnymi remontami.

Folia przeciwsłoneczna nie tylko na Lato !!

Lato to nie jedyny czas, kiedy przydaje się tego typu folia. Zimą redukuje utratę ciepła, co przekłada się na mniejsze wydatki związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Może być wobec tego użytkowana przez cały rok. Do dyspozycji są folie zewnętrzne i wewnętrzne. Bardziej efektywne są te pierwsze, za pomocą których można uzyskać efekt lustra weneckiego. Przy dużych przeszkleniach sprawdzą się idealnie. Można je nawet zamontować na oknie dachowym. Z kolei folie wewnętrzne są tańsze, bardziej trwałe. Poleca się je przy oknach z pojedynczą szybą.

Korzyści płynące z foli przeciwsłonecznej

Folia przeciwsłoneczna redukuje ilość promieniowania przenikającego do pomieszczeń do nawet 80%, w zależności od tego z jakiego została wykonana materiału. W sprzedaży dostępne są nawet takie, które sprawiają wrażenie niewidzialnych. Niepozorna folia zwiększa prywatność, niweluje odblaski, chroni wyposażenie wnętrza przed blaknięciem, zmniejsza koszty związane z ogrzewaniem i klimatyzacją przez cały rok, nadaje oknom unikanego charakteru. Jej montaż składa się z dosłownie kilku etapów – odmierzenia i dopasowania folii, umycia szyby, spryskania folii i szyby roztworem, przyklejenia foli do szyby, wygładzenia jej powierzchni, docięcia folii i osuszenia brzegów.

 

Sprawdź również Użycie folii ochronnej w międzynarodowym transporcie

1 komentarz do “Korzyści jakie niesie ze sobą folia przeciwsłoneczna”

  1. Pingback: Wszystko co powinieneś wiedzieć o Car Wrapping'u

Dodaj komentarz