Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Wady i zalety – Meble na zamówienie

Wady i zalety – Meble na zamówienie

Umeblowanie własnego mieszkania lub domu to często inwestycja na wiele lat. Wystój pomieszczeń musi być kompromisem pomiędzy funkcjonalnością, a stylowym wyglądem. Dopasowanie odpowiednich mebli do wnętrza nie jest prostą sprawą, ponieważ większość producentów wykonuje produkty uniwersalne, które nigdy nie będą idealnie współgrać z każdym wnętrzem. Alternatywą mogą być meble na zamówienie.

Podczas wyboru mebli, użytkownik może wybrać jedno spośród trzech rozwiązań. Są to kolejno:

  • mebli sklepowych (tzw. gotowe),
  • meble modułowe,meble_na_zamowienie_stolarnialobzow
  • meble na zamówienie.

Każde z tych rozwiązań posiada wady i zalety. Różnią się one ceną, jakością wykonania, czasem, jaki jest potrzebny do ich otrzymania czy materiałem.

Spośród powyższych typów mebli najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika będą meble na wymiar. Prawdopodobnie jednak ich cena będzie jednak również wyższa od gotowych rozwiązań.

 

Czym są meble na zamówienie?

Większość osób myśląc o meblach na zamówienie ma na myśli meble kuchenne. Według indywidualnego projektu można jednak wykonać tak naprawdę każdego rodzaju meble. Może to być np. stół do jadalni, czy meble do gabinetu na wymiar. Ciekawym rozwiązaniem są również meble na zmówienie do pokoju dziecięcego na wymiar, czy meble na zamówienie do garderoby.

 

Meble na zamówienie – plusy i minusy

Największym plusem mebli na zamówienie jest możliwość pełnej ich konfiguracji. Każdy element można dopasować do własnych potrzeb oraz wymiarów pomieszczenia. Dodatkowo szeroki wybór materiałów sprawi, że meble mogą być idealnie dopasowane do wystroju wnętrza.

Przy meblach kuchennych na zamówienie klient ma możliwość samodzielnej konfiguracji układu półek, szafek i szuflad. Dzięki temu można dokładnie zaplanować, w którym miejscu znajdą się sprzęty AGD, oraz inne niezbędne w kuchni rzeczy.

Podobnie sprawa wygląda z meblami do gabinetu na wymiar. Osoby posiadające duże zbiory książek mogą zamówić półki na szerokość całej ściany. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i wykonanie efektownej biblioteczki.

Minusem mebli na zamówienie jest bez wątpienia to, że w większości przypadków będą one droższe od gotowych rozwiązań. Wiąże się to jednak zazwyczaj z dużo wyższą jakością elementów.