Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Tworzenie skutecznych tekstów SEO

Tworzenie skutecznych tekstów SEO

Tworzenie skutecznych tekstów SEO

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że content ma obecnie ogromne przełożenie na sukces w internecie. Dlatego tak często tworzone są teraz artykuły SEO. Pomagają one przyciągnąć uwagę czytelnika oraz sprzyjają lepszemu pozycjonowaniu stron. Zdarza się jednak, że tego rodzaju teksty są zwyczajnie źle przygotowane i przypominają bardziej nieudolnie przetłumaczony tekst z obcego języka niż merytoryczny i przydatny artykuł. W tym artykule pokażemy zatem, że tworzenie skutecznych tekstów SEO nie musi być aż tak trudne i podpowiemy jak się za to zabrać.
Tworzenie skutecznych tekstów SEO

artykuły seo

Jednym z narzędzi które pomoże w pisaniu skutecznych tekstów SEO jest dostarczany przez Google planer słów kluczowych AdWords. Dzięki niemu poznamy jakie frazy najczęściej są wpisywane przez internautów do wyszukiwarki szukając stron czy też artykułów powiązanych z danym tematem. Narzędzie to wyświetla również jak często dana fraza była wyszukiwana w ostatnim miesiącu.

Sam planer słow kluczowych to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie więc niemal każdy powinien bez przeszkód opanować jego obsługę.

Jak zatem tworzyć skuteczne teksty SEO? Po pierwsze należy tworzyć swoje publikacje z myślą o ludziach. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest pisanie tekstu i zapominanie, że końcowym odbiorcą ma być drugi człowiek. To bardzo dobrze, że wykorzystujesz najczęściej poszukiwane frazy kluczowe w swojej publikacji ale musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy dbasz o to aby artykuł był w pełni zrozumiały dla odbiorcy? Musisz zastanowić się czy twój artykuł ma jakąś wartość dla czytelnika.

Jednym z błędów jakich należy unikać to przesycanie artykułu słowami i frazami kluczowymi. Jeżeli będziesz tak robił to twój czytelnik z miejsca zorientuje się, że prezentowany tekst powstał tylko i wyłącznie w celu zwiększenia ruchu na twojej stronie. Może się również zdarzyć, że roboty indeksujące uznają taką publikację za spam i zaprzestaną indeksowania tego konkretnego wpisu. Pamiętaj o zdrowym rozsądku i umiarze – dwa lub trzy słowa kluczowe w całym tekście to optymalne wartości.

Tworząc teksty postaw na oryginalność. Nie kopiuj cudzych wpisów i staraj się zawsze tworzyć autorskie artykuły. Czytelnik może bardzo szybko zorientować się, że dany tekst jest zwyczajnym plagiatem.

Zadbaj też o stronę techniczną swojego artykułu. Dopasuj odpowiednie nagłówki oraz zadbaj o wprowadzenie do artykułu. Upewnij się, że w twoim artykule znajdą się również przyciągające wzrok czytelnika obrazy oraz zadbaj o odpowiednie formatowanie tekstu.

Tworzenie skutecznych tekstów SEO zostało wykorzystane w artykule : Jak podnieść sprzedaż w sklepie www. Zapraszamy do lektury.

Dodaj komentarz