Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak podnieść sprzedaż w sklepie www?

Jak podnieść sprzedaż w sklepie www?

Jak podnieść sprzedaż w sklepie www?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego to ciężki kawałek chleba. Trzeba cały czas starać się przyciągnąć nowych oraz utrzymać już obecnych klientów. Nie pomaga też duża konkurencja która jest nieodłącznym elementem tej branży. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak podnieść sprzedaż w sklepie www.

Po pierwsze powinieneś dać możliwość wyboru swoim klientom i upewnić się, że oferujesz w sklepie różne  warianty danego produktu oraz łączyć już dostępne produkty w pakiety. Wydaje się to proste, jednak bardzo rzadko sprzedawcy korzystają z tego rodzaju rozwiązania. Wymaga to co prawda pewnego nakładu pracy i testowania które konfiguracje się sprawdzają ale na pewno przyniesie w dłuższej perspektywie czasu wymierne korzyści. Pamiętaj jednak aby nie grupować swoich produktów byle jak ponieważ klient od razu wyczuje, że starasz się go w jakiś sposób oszukać.

Pamiętaj, że nic tak nie przyciąga uwagi klienta jak wszelkiego rodzaju rabaty i promocje. Jest to szczególnie istotne w przypadku klientów którzy dokonali już zakupu w twoim sklepie. Pamiętaj, że obecnie dużo bardziej opłaca się utrzymać klienta niż starać pozyskać zupełnie nowego. Z tego też względu postaw na promocje dla stałych klientów. Każdy sklep, bez względu na oferowane produkty może zdecydować się na implementacje takiego rozwiązania. Postaraj się jednak dobrze zaplanować na jakie produkty zamierzasz udzielić rabatu. Promocja na towar który nie cieszy się popularnością wcale nie będzie dobrym sposobem na przyciągnięcie do siebie klientów.

 

Kolejną metodą na polepszenie sprzedaży jest zastosowanie kuponów rabatowych. Warto je stosować aby przekonać do siebie nowych klientów. Dobrym pomysłem jest udzielenie kuponu rabatowego dla wszystkich nowych klientów którzy dopiero co się zarejestrowali lub dla tych którzy zdecydują się na wpisanie się do newslettera na naszym sklepie www. Pamiętaj, żeby kody rabatowe były dobrze dopasowane do twojej strategii sprzedaży.

Na sam koniec możesz zastosować darmową dostawę na swoje towary. Wielu sprzedawców bardzo dziwnie patrzy się gdy ktoś sugeruje im tego rodzaju rozwiązanie. Jednak coraz częściej sprzedający przekonują się że jest to rozwiązanie bardzo skuteczne.

 

Dodaj komentarz