Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Skup diamentów – 4 rzeczy które wpływają na ich cenę

Skup diamentów – 4 rzeczy które wpływają na ich cenę

Skup diamentów – 4 rzeczy które wpływają na ich cenę

Wszystkie kamienie szlachetne od wieków są obiektem pożądania ludzi. Szczególnie najcenniejsze z nich, czyli diamenty i brylanty. Zachowują one wartość z biegiem lat, dzięki czemu tak samo jak metale szlachetne są dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. Dodatkowo kobieta, która otrzyma biżuterię z diamentem będzie bez wątpienia czuła się wyjątkowo. Jeśli chcemy spieniężyć nasze diamenty, warto znaleźć w naszym mieście lub w internecie skup diamentów. Specjaliści w nim dokonają wyceny i wypłacą nam kwotę adekwatną do wartości. Dzięki temu nie zostaniemy oszukani przez nieuczciwych handlarzy.

skup diamentów

skup diamentów

Różnica między diamentem i brylantem

Zanim odwiedzimy skup diamentów warto wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy diamentem, a brylantem. Te dwa pojęcia często są używane zamiennia co jest błędem ponieważ nie oznaczają tego samego. Aby diament został brylantem musi przejść proces szlifowania. Oznacza do, że oszlifowany diament jest brylantem. Brylanty wydobywane z ziemi posiadają nieregularne kształty oraz matową powierzchnię. Dopiero w rękach jubilera mogą zamienić się w błyszczący brylant, który może zostać umieszczony w pierścionku zaręczynowym, kolczykach czy naszyjniku.

 

Co wpływa na cenę skupu diamentów?

Skup diamentów cenę kamieni szlachetnych opiera o tak zwaną zasadę 4C. Nazwa pochodzi od skrótu 4 angielskich wyrazów, które określają główne parametry diamentów. Są to:

– carat czyli karat (masa),

– colour czyli barwa,

– clarity czyli czystość,

– cut czyli szlif.

Pierwsze trzy cechy odnoszą się zarówno do diamentów jak i brylantów, cut czyli szlif dotyczy jedynie brylantów, ponieważ diamenty nie są oszlifowane.

 

Najważniejsze parametry diamentów (parametry brylantów)

Bez wątpienia najważniejszym parametrem i najłatwiejszym do ocenienia dla osoby postronnej jest masa kamienia. Wyrażona jest ona w karatach. Jeden karat to 200 mg (0,2 grama). Masę podaje się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku i to na nią w pierwszej kolejności będzie zwracał uwagę skup diamentów.

Kolejnym parametrem jest barwa. Większość diamentów ze względu na zawartość innych pierwiastków posiada zabarwienie.

Trzecią cechą jest czystość, mówi ona o skazach jakie znajdują się wewnątrz kamienia.

Ostatnią cechą jest szlif, to właśnie dzięki niemu diament staje się brylantem. Szlif jest oceniany na podstawie kształtu kamienia, proporcji i wykończenia.

2 komentarze do “Skup diamentów – 4 rzeczy które wpływają na ich cenę”

  1. Pingback: Czym zajmuję się gemmologia oraz jakie laboratorium wybrać ? Sprawdź !!

  2. Pingback: Opony samochodowe – kluczowy element bezpieczeństwa na drodze

Dodaj komentarz