Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Różne rodzaje włosów- jak o nie dbać?

Różne rodzaje włosów- jak o nie dbać?

  • przez

Włosy stanowią ważny element naszego wyglądu i osobistej ekspresji. Jednak różne rodzaje włosów wymagają różnych form pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy masz włosy proste, kręcone, cienkie, gęste, suche czy tłuste, istnieją uniwersalne zasady dbania o nie, które warto poznać, aby cieszyć się zdrowymi i pięknymi kosmykami. W tym artykule przedstawimy Ci wszystkie rodzaje włosów i doradzimy, jak najlepiej o nie dbać.

Jak określić porowatość włosów

Optymalny start w pielęgnacji dostosowanej do różnych poziomów porowatości włosów może początkowo wydawać się wymagający. Jednak identyfikacja typu włosów nie jest trudna i opiera się głównie na obserwacji ich wyglądu oraz reakcji na warunki zewnętrzne lub składniki używanych kosmetyków. Jak można rozróżnić włosy o niskiej, średniej i wysokiej porowatości?

Włosy niskoporowate

Wyróżniają się trudnością w wchłanianiu produktów. Są zazwyczaj gładkie i zamykające łuskę włosa. Kosmetyki mogą pozostawać na powierzchni włosów, co może sprawiać trudność w ich nawilżeniu. Suchość i trudność w utrzymaniu nawilżenia to częste problemy.

Włosy średnioporowate

Te włosy mają łatwiejszą zdolność wchłaniania i utrzymywania składników kosmetycznych. Ich struktura jest umiarkowanie chłonna, co oznacza, że nawilżenie nie stanowi dużego problemu, ale wymaga regularnego utrzymania.

Włosy wysokoporowate

Charakteryzują się łatwością w wchłanianiu składników. Mają otwarte łuski włosów, co powoduje szybsze wchłanianie, ale także szybsze wypłukiwanie się nawilżenia. Włosy te mogą wyglądać na suche, ale mogą szybko nabrać wilgoci. W tym przypadku wygląd fryzury może być uzależniony od pogody. Nie służą im stylizacja z użyciem ciepła oraz inwazyjne zabiegi fryzjerskie.

Pamiętaj, że każdy typ porowatości włosów wymaga indywidualnego podejścia do pielęgnacji. Włosy o niskiej porowatości potrzebują produktów, które mogą przenikać przez łuskę włosa. Natomiast włosy o wysokiej porowatości potrzebują kosmetyków, które zatrzymują wilgoć. Świadomość rodzaju porowatości pozwoli na dopasowanie odpowiednich produktów, aby lepiej zadbać o kondycję włosów.

Rodzaje włosów

Włosy proste

Proste włosy charakteryzują się tym, że są to włosy przetłuszczające. Ważne jest unikanie nadmiernego obciążenia ich produktami do stylizacji. Szampony i odżywki o lekkiej formule będą najlepszym wyborem.

Włosy kręcone

Ten rodzaj włosów potrzebuje intensywnego nawilżenia i pielęgnacji, aby zachować swoją elastyczność i uniknąć puszenia się. Włosy falowane i kręcone są często łamliwe. Używanie odżywek, masek i olejków nawilżających pomoże zachować ich sprężystość i zdrowy wygląd. Warto również zainwestować w regenerujące i nawilżające maski oraz stosować olejki na końce włosów. Twoje włosy wymagają szczególnych metod pielęgnacji Linia Urban Care Twisted Curl Hibiscus & Shea Butter jest stworzona, by pomóc Ci zapanować nad lokami. Dowiedz się wiecej na profilu facebooka Urban Care PL

Do włosów kręconych Urban Care Twisted Curls z hibiskusem oraz masłem shea

Włosy cienkie

Włosom cienkim brakuje często objętości przez co są oklapnięte. Cienkie włosy muszą posiadać odpowiednią pielęgnacje. Idealnym rozwiązaniem dla włosów cienkich są delikatne kosmetyki, które nie obciążą ich struktury. Szampony objętościowe i produkty zwiększające teksturę pomogą nadać im wrażenie pełności. Sprawdź również czy posiadasz prześwity, zwłaszcza w miejscu tak takim jak zakola oraz w okolicach skroni. Jeżeli posiadasz takie cechy Twoich włosów prawdopodobnie jest mało. Idealnym rozwiązaniem są wcierki na porost włosów.

Włosy gęste

W przypadku włosów gęstych kluczowe jest nawilżenie i odpowiednie rozczesywanie. Używanie odżywek bez spłukiwania i grzebienie z szerokimi zębami ułatwi utrzymanie porządku.

Zdrowe, gęste włosy z Urban Care

Włosy suche

Suche włosy na pierwszy rzut oka wyglądają na słabe, wątłe i bardzo łamliwe. Włosy suche wymagają intensywnej nawilżającej pielęgnacji. Są często efektem nadmiernego suszenia, prostowania, farbowania oraz długiego spędzania czasu na słońcu. Olejki, maski i odżywki z dużą zawartością składników nawilżających pomogą przywrócić im blask i elastyczność.

Włosy tłuste

Przyczyną przetłuszczania się włosów jest zwiększona produkcja sebum na skórze głowy. Odpowiednie dla włosów przetłuszczających się będą szampony o działaniu delikatnym które nie będą zbyt agresywne. Ważne jest dokładne oczyszczenie skóry głowy regularne mycie, aby zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się. Nigdy nie myj włosów zbyt gorącą wodą, zdecydowanie wybieraj letnią. Warto wykonać czasem peeling skóry głowy, aby oczyścić skórę z resztek produktów pielęgnacyjnych.

Włosy zniszczone

Zniszczone włosy stracą swój naturalny połysk, staną się matowe i odczuwalnie szorstkie, posiadają rozdwojone końcówki, są trudne do rozczesania oraz będą łamać się częściej. Wiele czynników może doprowadzić do takiego stanu. Zbyt częste używanie urządzeń do stylizacji cieplnej, kontakt z chlorowaną wodą lub ekspozycja na intensywne światło słoneczne są typowymi przyczynami. Do pielęgnacji włosów zniszczonych, warto zainwestować w wysokiej jakości produkty. Idealnym rozwiązaniem na suche i pozbawione blasku włosy jest Seria Urban Care Hyaluronic Acid & Collagen Dzięki kwasowi hialuronowemu, Twoje włosy zyskają głębokie nawilżenie. Dowiedz się więcej na profilu facebooka Urban Care PL. Wypróbowanie również olejków do włosów mogą przynieść rewelacyjne efekty przy zniszczonych kosmykach. Olejki mogą odgrywać ważną rolę w przywróceniu zdrowia i blasku włosom w złym stanie.

Zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego wpisu Paznokcie hybrydowe- na czym polega manicure hybrydowy?

Dodaj komentarz