Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak zabezpieczyć drewno na zimę?

Jak zabezpieczyć drewno na zimę?

Jak zabezpieczyć drewno na zimę? Zimowe warunki pogodowe to najtrudniejszy czas dla naszego tarasu lub mebli ogrodowych. Warto, więc zwrócić uwagę na nasze naturalne drewno, które wymagają więcej opieki. Najgorszym z czynników są warunki atmosferyczne, między innymi mróz, wilgoć oraz promieniowanie UV, jak więc sobie z tym radzić? Najskuteczniejszą z ochron będą lakiery, lakierobejce, oleje oraz lazury do impregnacji drewna. Wykorzystać można szereg możliwości oferujących utrzymanie powierzchni drewnianych. Zapewnij swojemu tarasowi kompleksowe zabezpieczenie drewna na całą zimę.

Jak zabezpieczyć drewno na zimę? oleje

Po co impregnować meble ogrodowe?

Aby zachować piękny wygląd konstrukcje drewniane potrzebują dobrej pielęgnacji. Warto zauważyć, że elementy drewniane kurczą się i tracą kolor pod wpływem niskich temperatur lub puchnięcia od wody. Wilgoć, która wchodzi w drewno malowane może spowodować grzyba, a nawet pleśń. Niestety wytrzymałość elementów drewnianych szybciej się obniża powodując degenerację drewna. Do takich procesów najlepiej przygotować się już późną jesienią tuż przed pogorszeniem się warunków atmosferycznych.

Należy dobrać rodzaj preparatu do rodzaju drewna, z którego jest zrobiona nasza architektura ogrodowa. Wybór środków odpowiednich do impregnacji drewna, należy zacząć od odpowiednich preparatów zatrzymujących wodę. Jest to tylko i wyłącznie zależne od rodzaju drewna, które chcemy zaimpregnować. Jednak trzeba je do tego odpowiednio przygotować.

Jak się przygotować do zimy?

Przygotowania najlepiej zacząć już pod koniec jesieni, aby wykorzystać ostatnie promienie słońca w dobry sposób. Przygotowanie podłoża nie jest trudne. Od czego zacząć? Uporządkuj przestrzeń wokół siebie, zabezpiecz delikatne rośliny, a drewno i towarzyszące mu meble ogrodowe zabezpiecz, najlepiej przy użyciu dobrej jakości preparatów do ochrony i dekoracji drewna. Drewniane elementy oczyść z kurzu i brudu, a następnie kieruj się instrukcją obsługi zawartej na opakowaniu swojego preparatu. Najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie drewna jest szlifowanie go papierem ściernym, dzięki temu drewno będzie idealnie przygotowane pod impregnację.

Jaki środek najlepszy w impregnacji drewna?

Pośród wielu preparatów warto skoncentrować się na wysokiej jakości olejach, lazurach itp. aby mieć pewność, że nasze drewno jest odpowiednio zabezpieczone przez chłodną zimą. Nie wątpliwie lazura ochronna do ochrony drewna OSMO to najlepszy środek do drewna, która chroni drewno przed wodą i brudem, a przy tym doskonale zabezpiecza oraz pełni funkcje wizualną. Jest to preparat impregnujący, o właściwościach żywicznych. Jej wytrzymałość oraz wysoka mrozoodporność pozwala na spokojne spędzenie zimy bez zamartwiania się wyglądem naszego tarasu na lato.

Lazury marki OSMO są wysokojakościowymi produktami, które można wykorzystywać do rozmaitych drewnianych elementów, które potrzebują odpowiedniej ochrony na zimę. Wnikają w strukturę drewna i doskonale go przy tym zabezpieczają przed wilgocią, mrozem oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi.

lazura do drewna – OSMO

Zaimpregnowane drewno olejem – czy warto?

Następnym dobrym rozwiązaniem do zabezpieczania drewna są oleje, które są wcierane w drewno, a dzięki temu wnikają w jego powłokę. Powierzchnia jest wytrzymała na uszkodzenia i świetnie daje sobie radę podczas mrozów. Przy użyciu olejów uwypuklamy piękną, naturalną urodę surowego drewna. Nie wątpliwie znakomicie radę sobie daje olej ochronny OSMO, który nie tylko świetnie zabezpieczy drewno przed czynnikami biologicznymi oraz wilgocią, a również spełnia wszystkie aspekty wizualne. Stworzony z naturalnych tworzyw nie rozwarstwia się, nie traci koloru oraz się nie tłuści. Sprawdź wszystkie nasze produkty.

olej tarasowy – OSMO

1 komentarz do “Jak zabezpieczyć drewno na zimę?”

  1. Pingback: Opony zimowe - dlaczego warto na nie postawić? | xlblog.pl

Dodaj komentarz