Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » JAK PRASOWAĆ SPODNIE Z ZAGNIECENIAMI?

JAK PRASOWAĆ SPODNIE Z ZAGNIECENIAMI?

  • przez

Pewnie wychodząc z domu dbasz o to, żeby Twoja koszula nie była pognieciona, ale jak często sprawdzasz, jak wyglądają Twoje spodnie? Zmarszczki mogą być trudniejsze do zauważenia w spodniach, zwłaszcza ciemnych, ale w świetle będzie jasne, że nie przygotowałeś się odpowiednio na dzień. Oto, co musisz wiedzieć o tym, jak prasować spodnie męskie i co możesz zrobić, aby prasować rzadziej.

Spodnie garniturowe do prasowania, spodnie z kantem

Zanim zaczniesz prasować, upewnij się, że zarówno żelazko , jak i spodnie są czyste. Ustaw stół do prasowania i upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby rozciągnąć nogawkę. Podczas pracy będziesz musiał trochę związać spodnie, ale im więcej masz miejsca, tym lepiej.

Upewnij się, że żelazko, które wybierzesz, ma węższą, spiczastą końcówkę, która pomoże ci wykonać detale, zwłaszcza między guzikami. Dostosuj ustawienia żelazka w zależności od rodzaju spodni. Wełniane spodnie wymagają niższego ustawienia niż bawełna, a len poradzi sobie z jeszcze wyższym ustawieniem niż bawełna. 

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz wybrać najniższe ustawienie, które będzie funkcjonalne, aby uniknąć uszkodzenia spodni. Nie chcesz też trzymać żelazka w miejscu dłużej niż powinieneś, ponieważ żelazko nie jest wystarczająco gorące.

Narzędzia, które pomogą Ci prasować

Żelazko najlepiej napełnić wodą destylowaną. Większość wody z kranu jest wystarczająco twarda, aby spowodować osadzanie się kamienia w żelazku. Jeśli myślisz, że nie przejmujesz się kamieniem na żelazku, zmienisz zdanie, gdy z pary wydostaną się małe białe drobinki i płatki, które zabrudzą Twoje spodnie. 

Chociaż można je odgarnąć, jest to dodatkowy krok i możesz nie usunąć ich wszystkich z ciemniejszych spodni. 

Inną świetną opcją jest wybór ciemnych, niegniotących się spodni na początek, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się prasowaniem, wodą destylowaną lub białymi plamkami!

Szynka krawiecka dla szczegółów

Szynka krawiecka to niezwykle wygodne narzędzie , które warto mieć pod ręką podczas prasowania spodni. Sprawia, że ​​prasowanie górnej części spodni jest znacznie łatwiejsze i efektywniejsze. Zamiast pracować na płaskiej powierzchni, możesz konturować kształt spodni tak, jakbyś je nosił.

Tkanina do prasowania wełny

W przypadku prasowania wełnianych spodni najlepiej jest użyć szmatki do prasowania między tkaniną a żelazkiem. To proste rozwiązanie problemu nabłyszczania wełny, czyli tworzenia nieestetycznego połysku na tkaninie. 

Nawet jeśli używasz szmatki do prasowania, uważaj, aby nigdy nie przeciągać żelazka po tkaninie, ponieważ w ten sposób wełna będzie lśnić. Ściereczka do prasowania nie jest na ogół potrzebna do żadnego innego rodzaju materiału na spodnie oprócz wełny. 

Wyprasuj górną część spodni

Prasowanie spodni na początku będzie przypominało prasowanie koszuli. Użyjesz krótkich, krótkich pociągnięć, aby wygładzić zmarszczki wokół kieszeni, szwów i rąbka. Szynka krawiecka do konturowania spodni znacznie ułatwia wyprasowanie tej części spodni. 

Pamiętaj, aby prasować małymi ruchami, dociskając i unosząc, a nie ciągnąc. Jeśli złapiesz żelazko na którymkolwiek z detali spodni, może ono pociągnąć i stworzyć więcej zmarszczek zamiast mniej. Wyprasowanie zmarszczek, które zostały wyprasowane, jest wyzwaniem.

Spodnie ze szlufkami stanowią szczególne wyzwanie, ale można się między nimi dostać i skutecznie wyprasować końcówką żelazka. Uważaj, aby nie zaczepić końcówki żelazka o szlufkę paska.

Zegnij nogi

Zwykle celem podczas prasowania nogawek jest utworzenie czystego, ostrego zagięcia, które nada spodniom wygląd świeżo wyprasowanych. Zarówno przód, jak i tył spodni powinny być pofałdowane. 

Mniej formalne spodnie mogą mieć płaski przód, ale bardziej formalne spodnie prawie zawsze mają marszczenie z tyłu iz przodu. Jeśli nie masz pewności, czy spodnie powinny mieć zagniecenia, czy nie, zastanów się, czy miały zagniecenia, kiedy je kupiłeś.

Zagięcie powinno być idealnie wyśrodkowane na środku nogawki i powinno pokrywać się z poprzednim zagięciem. Wełniane spodnie wyjściowe mają tendencję do utrzymywania zagnieceń podczas prania. Bawełniane spodnie są bardziej podatne na wyblaknięcie. W takich przypadkach najlepiej jest całkowicie wyprasować istniejące zagięcie i utworzyć płaską nogę, z której można utworzyć nowe zagięcie.

Aby znaleźć zagięcie, znajdź górny i dolny szew po wewnętrznej stronie jednej nogawki. Kiedy szwy są dociśnięte do siebie, zakładka powinna leżeć na środku nogawki. Po znalezieniu zagięcia zacznij tak wysoko w talii, jak chcesz, aby zagięcie się powiodło. 

Większość mężczyzn woli, aby zagięcie zaczynało się około półtorej stopy poniżej talii. Delikatnie prasuj w zagięciu, uważając, aby nie przeciągnąć żelazka po tkaninie.

Sprawdź również nasz poprzedni artykuł Jak wybrać koc? poradnik dla kupujących.

Dodaj komentarz