Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Akrylowe i kredowe farby do drewna

Akrylowe i kredowe farby do drewna

Drewno to materiał powszechnie wykorzystywany w budownictwie. Drewniane elementy można spotkać zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz wielu budynków. Jeśli drewno jest odpowiednio zakonserwowane, to wówczas zyskuje trwałość oraz bardzo elegancki wygląd. Jakie farby do drewna są najlepsze?

Czym charakteryzują się akrylowe farby do drewna?

Farby akrylowe to produkty w pełni ekologiczne. Ich dużą zaletą jest to, że nie pozostawiają one przykrego zapachu i jednocześnie zapewniają bardzo dobre krycie drewnianych powierzchni. Wykorzystując taką farbę można uzyskać zarówno matowe, jak i satynowe wykończenia.

wosk-twardy-olejny-original-osmo

Akrylowe farby do drewna doskonale sprawdzają się na meblach o średniej intensywności użytkowania. Charakteryzują się one tym, że są bardzo odporne na czyszczenie na mokro oraz na zarysowania. Ich dużą zaletą jest bardzo dobre krycie drewnianych powierzchni. Zapewniają one bardzo łatwe oraz sprawne malowanie drewna.

 

Takie farby doskonale nadają się do malowania lamperii oraz boazerii. Po szybkim czasie pomalowana powłoka staje się sucha i gotowa do użytku.

Jakie zalety posiadają kredowe farby do drewna?

Dziś w wielu sklepach budowlanych dostępne są także kredowe farby do drewna. Charakteryzują się one bardzo szybkim czasem wysychania powłoki oraz tym, że nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Akrylowe farby są bezpieczne dla dzieci oraz hipoalergiczne.

 

Z ich pomocą można pomalować wiele drewnianych powierzchni. Farby te dają bardzo ciekawy efekt dekoracyjny, zatem doskonale nadają się do malowania mebli. Każda pomalowana powierzchnia zyskuje piękne, matowe wykończenie. Farby kredowe do malowania drewna można wykorzystywać do pomalowania całej powierzchni lub tylko wybranych elementów.

 

Malowanie drewna farbami kredowymi jest w pełni bezpieczne dla zdrowia, zatem czynność tę można wykonać w domowym zaciszu bez obaw o swoje zdrowie.

 

Wadą akrylowych farb do drewna jest to, że nie posiadają one zbyt dużej trwałości. Nadają się one zatem do malowania takich powierzchni z drewna, które nie są zbyt często użytkowane. Kredowe farby są też  mało odporne na zarysowania oraz szorowanie, zatem nie nadają się  do malowania biurek, stołów kuchennych oraz tych mebli, które są często użytkowane.

1 komentarz do “Akrylowe i kredowe farby do drewna”

  1. Pingback: Wosk Twardy olejny firmy OSMO czym się charakteryzuje ?

Dodaj komentarz