Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Gdzie znaleźć nowych klientów?

Gdzie znaleźć nowych klientów?

Gdzie znaleźć nowych klientów?

Obecnie gdy na rynku internetowego handlu panuje duża konkurencja bardzo istotne jest utrzymywanie klientów jak i pozyskanie zupełnie nowych. W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na pytanie które stawia sobie pewnie nie jeden przedsiębiorca czyli gdzie znaleźć nowych klientów?

klient

klient

Pierwszym i najprostszym sposobem do pozyskania nowych klientów jest strona internetowa. Jednak nikt nie zdecyduje się na jej odwiedzenie jeżeli nie zostanie ona odpowiednio zaprezentowana klientowi. Z tego też względu aby mieć pewność, że jest ona odpowiednio widoczna należy zainwestować w działania z zakresu pozycjonowania jak i reklam typu Adwords.

Pozycjonowanie nie jest prostą kwestią i lepiej zlecić tego rodzaju zadanie jakiejś zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w tego rodzaju działaniach. Wspomniana reklama Adwords to też doskonały sposób aby dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców która ma szansę stać się waszymi klientami w przyszłości.

 

Inną alternatywną metodą do dwóch wspomnianych z której można też skorzystać to umieszczenie adresu naszej strony we wszystkich możliwych miejscach jak branżowe katalogi czy też wizytówki firm i portale ogłoszeniowe.

 

Innym miejscem gdzie można znaleźć potencjalnych klientów jest Facebook. W ostatnich czasach stał się ona doskonałym miejscem do pozyskiwania nowych klientów. Pomaga w tym dostępna na tej platformie reklama targetowa, gdzie dokładnie można określić wszystkie najważniejsze parametry związane z klientami.

Do szukania nowych klientów przydaje się również prasa lokalna. Ludzie chętniej czytają lokalne media ponieważ są zainteresowani tym co dzieje się wokół nich. Z tego też względu lokalna prasa to doskonałe miejsce na reklamę takich usług jak zakład fryzjerski czy też pizzeria. Dodatkowo reklamy w prasie lokalnej są stosunkowo tanie.

Kolejną drogą do pozyskania nowych klientów są firmy partnerskie. Nawiązując współpracę z tego rodzaju firmami, która będzie opierała się na wymianie ulotek reklamowych można osiągnąć bardzo dobre rezultaty w pozyskiwaniu nowych klientów.

 

Ostatnią formą pozyskiwania nowych klientów jest tak zwana reklama szeptana. Zadowolony klient chętnie pochwali się przed znajomymi jakością usług a my zyskamy szansę do pozyskania nowych klientów.

Dodaj komentarz