Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Zarabiaj na strachu innych czyli pomysł na biznes

Zarabiaj na strachu innych czyli pomysł na biznes

Czy strach i nasze fobie mają swoją cenę? Jak się okazuje – tak!
Można nawet ją określić – średnio jest to kwota oscylująca w granicach 25 złotych, tak przynajmniej kształtują się ceny biletów wejściowych do domów strachu które zaraz po escape roomach zyskują coraz to większą popularność w naszym kraju.
zarabiaj na strachu

zarabiaj na strachu

W całym kraju możemy co prawda znaleźć tylko kilkanaście obiektów udostępniających tego typu usługę ale wkrótce może się to zmienić. Analogiczna sytuacja miała miejsce z escape roomami kilka lat temu. Według udostępnionych przez serwis Scareme w naszym kraju obecnie funkcjonują 22 domy strachu. Znaleźć je można głównie w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków, Łódź czy też Katowice. Koszt skorzystania z usług takiego domu to w zależności od lokalizacji kwota w przedziale 15 do 30 złotych od osoby.

Według specjalistów dom strachu ma wywołać u odwiedzających pewne określone odczucia takie jak panika, strach czy też poczucie bezradności. Do tego celu wykorzystywane są specjalnie zaprojektowane pomieszczenia, przypominające te rodem z filmowych horrorów. Klimat i nastrój uzyskuje się stosując odpowiednią oprawę audio oraz zapachy czy też elementy scenografii. Na początek każdy z wchodzących do domu strachu otrzymuje jedynie latarkę i tylko nią może się posługiwać.

Istnieją również pewne obostrzenia co do tego kto może skorzystać z domu strachu. Zazwyczaj zastrzega się, że klienci muszą mieć conajmniej 16 lat oraz zabrania się wstępu kobietom w stanie błogosławionym czy też osobom z epilepsją.

Jak mówią eksperci domy strachu to jeszcze całkiem niszowa rozrywka, jednak jeżeli uda im się przebić do masowej świadomości tak jak uczyniły to escape roomy to czeka je również ogromna fala popularności. Między domami strachu i escape roomami można zauważyć wiele analogi. W obu przypadkach zadaniem jest wydostanie się z pokoju. Zagadki które trzeba rozwiązać dostosowane są natomiast do panującej atmosfery – jak pokazało doświadczenie strach i ciemność panująca podczas zabawy znacznie ograniczają zdolność do logicznego myślenia i zagadki są znacznie prostsze niż w przypadku escape roomów.

Dodaj komentarz