Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Zalety akceptacji płatności kartą w biznesie

Zalety akceptacji płatności kartą w biznesie

Jeżeli jesteś właścicielem takiego biznesu jak restauracja, pub czy też hotel to na pewno bardzo często zdarzyło Ci się usłyszeć od swoich klientów pytanie czy przyjmujesz płatności kartą. Skoro sami tak chętnie płacimy tą metodą dlaczego mielibyśmy nie udostępnić jej również dla klientów naszej firmy?
płatności kartą

płatności kartą

Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone przez Visa w przypadku akceptacji płatności kartą można liczyć na znaczący wzrost ilości klientów oraz zysków. Według danych z naszego rodzimego rynku blisko połowa ankietowanych posiadających karty płatnicze, twierdzi, że wolałaby dokonać zakupów w miejscu które takie płatności obsługuje. W przeciwieństwie do miejsc w którym nie ma tego rodzaju sposobu zapłaty. Co również bardzo interesujące do sklepu który nie przyjmuje płatności za pomocą karty płatniczej skłonnych było by wrócić tylko 20 procent badanych. Płatności kartą są szczególnie istotne dla klientów którzy dokonują zakupów na kwoty znacznie przewyższające pułap 200 złotych.

Jakie zatem są zalety przyjmowania płatności kartą dla naszego biznesu?
Prowadząc firmę oczywistym jest że zależy nam na jak najszybszym otrzymaniu zapłaty za oferowane przez nas dobra czy też usługi. Dlatego tak ważnie jest aby wprowadzić obsługę płatności bezgotówkowych. Pozwala to bowiem znacznie przyśpieszyć obsługę naszych klientów. Ma też przełożenie na wzrost obrotów firmy. Jeżeli firma akceptuje płatności kartą to z automatu staje się dużo bardziej konkurencyjna a jej zyski rosną. Wszystko dzięki temu, że klienci firmowi jak i Ci indywidualni nie są wtedy ograniczenie ilością gotówki jaką mają w danym momencie przy sobie.

Akceptowanie płatności kartą ma również wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. I to z punktu widzenia przedsiębiorcy. Wszystko dzięki temu, że tego rodzaju płatności niwelują do zera możliwość otrzymania zapłaty fałszywymi banknotami. Płatności bez udziału gotówki pozwalają też zabezpieczyć się w przypadku włamania czy też kradzieży. Jest to więc nie tylko bardzo dobra opcja dla korzystających z naszych usług klientów ale również dla nas samych jako przedsiębiorców. Chyba nie trzeba więc nikogo przekonywać, że wprowadzenie płatności kartą w dzisiejszych czasach ma jak najbardziej sens.

Dodaj komentarz