Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak zabezpieczyć sklep internetowy?

Jak zabezpieczyć sklep internetowy?

Jak zabezpieczyć sklep internetowy?

Sprzedaż online zyskuje na popularności z roku na rok. Coraz chętniej decydujemy się na kupowanie za pośrednictwem internetu. Niestety wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju sprzedaży, zwiększa się też niebezpieczeństwo zostania oszukanym lub też wykradnięcia naszych danych osobowych lub numeru karty kredytowej. Dzisiaj zatem postaramy się wam podpowiedzieć jak zabezpieczyć sklep internetowy.

bezpieczeństwo

bezpieczeństwo

W obecnych czasach wszystkie sklepy internetowe powinny skupić swoją uwagę na bezpieczeństwie przechowywania danych swoich klientów. Zagrożenie wykradzenia tego rodzaju informacji przez hakerów nie jest już jakimś wymysłem ale realną groźbą.

Według dostępnych danych główną obawą osób robiących zakupy w internecie jest strach przed dostaniem się prywatnych informacji o nich samych w obce ręce. Jest to jak najbardziej możliwe ponieważ nadal całkiem spora część sklepów online nie posiada żadnych certyfikatów bezpieczeństwa. Chodzi tutaj na przykład o bardzo popularny certyfikat SSL który umożliwia odwiedzającym nasz sklep bezpieczne płatności za pomocą karty kredytowej w sposób który nie pozwoli na przechwycenie ich danych finansowych.

Informację o tym czy dany sklep posiada zabezpieczenia tego rodzaju można zobaczyć zaraz po finalizowaniu zakupu – jeżeli adres witryny zmieni się z ,,http” na bezpieczne ,,https”. W pasku adresu pojawi się też wtedy ikonka kłódeczki świadcząca o obecności certyfikatu.

Innym rozwiązaniem problemu bezpiecznych płatności jest udostępnienie klientom nie jednej ale kilkudziesięciu form płatności. Można więc rozważyć zaimplementowanie płatności za pomocą przelewu lub płatności przy odbiorze. Alternatywą może być wprowadzenie takiej formy dokonywania zakupów w której to kupujący podaje jedynie podstawową ilość danych jak adres i forma płatności.

Samo posiadanie danych klientów którzy dokonali zakupu wiąże się również z obowiązkiem odpowiedniego ich przechowywania. Mowa tutaj o odpowiednim zabezpieczeniu serwera. Jeżeli nasz sklep znajduje się na zewnętrznym hostingu to właśnie na nim ciąży odpowiedzialność za zabezpieczenie danych. Gdy jednak strona zarządzana jest bezpośrednio przez właściciela sklepu to wszelkie dane klientów powinny być skopiowane i umieszczone w bezpiecznym, komputerowym sejfie. Chodzi tutaj o specjalne oprogramowanie które pozwala zabezpieczyć dane specjalnym hasłem i przechowywać je w odpowiedni sposób.

Dodaj komentarz