Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Z czego mogą być wykonane materace?

Z czego mogą być wykonane materace?

Z czego mogą być wykonane materace?

Sen to jedna z najważniejszych czynności pomagających zregenerować nasz organizm. Aby jednak sen mógł być spokojny i zapewnić dobrą regenerację musimy móc się położyć na wygodnym materacu. Obecnie dostępnych jest na rynku bardzo wiele modeli materacy. W tym artykule skupimy się na tym jak i z czego mogą być wykonane materace.

Z czego mogą być wykonane materace

Z czego mogą być wykonane materace

Najbardziej popularne są obecnie materace sprężynowe. Ich cechą charakterystyczną jest dobra wentylacja. Jak sama nazwa wskazuje we wnętrzu materaca znajdują się sprężyny. Każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni. W ten sposób nie mają one kontaktu ze sobą co znacząco powiększa komfort snu. Wysokiej jakości sprężyny mają również bezpośrednie przełożenie na wszelkiego rodzaju odkształcenia zapewniając optymalne podparcie całego ciała. Materace sprężynowe uznaje się również za najbardziej wytrzymałe z materacy. Mogą służyć wiele lat bez straty na jakości.

Kolejnym rodzajem są materace lateksowe. Posiadają one niezwykle elastyczne wypełnienie, które jest bardzo trwałe. W przypadku tego typu materacy najważniejszy jest kauczuk użyty do produkcji materaca. Im będzie się go znajdowało więcej tym lepiej nasz materac będzie oddychał.  Dodatkowo materace wykonane w dużym procencie z materiałów syntetycznych wchłaniają wodę i pot przez co może się to przyczynić do znacznego obniżenia komfortu. W odróżnieniu od innych wypełniaczy jak na przykład granulat styropianowy stosowany na przykład w pufach w przypadku materaca będziemy zmuszeni do wymiany całego.

Innym rodzajem materaca jest ten wykonany z pianki termoelastycznej. Tego rodzaju materace nazywane są również materacami z pianki leniwej. Nazwa ta wzięła się z faktu iż odznaczają się one bardzo długim czasem odkształcania. Dodatkowo materace termoelastyczne w pełni dopasowują się do kształtu danej osoby. Są one szczególnie polecane osobom, które cierpią na problemy z kręgosłupem. Pomagają bowiem odciążyć odcinek lędźwiowy podczas snu.

Istnieją też materace wykonane z innych rodzajów materiałów. Na przykład takich jakie były używane podczas lotów kosmicznych. Są one oczywiście odpowiednio droższe niż omawiane wcześniej rozwiązania. Zapewniają jednak zupełnie inne doznania podczas snu.

1 komentarz do “Z czego mogą być wykonane materace?”

  1. Nowoczesne modele wykonane są przy użyciu najróżniejszych materiałów – od innowacyjnych pianek, po ukryte w kieszeniach sprężyny, na matach kokosowych kończąc. Ważne, aby dobrać materac do swoich własnych potrzeb i dokładnie przemyśleć zakup.

Dodaj komentarz