Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak wykorzystać potencjał biznesowy Instagrama?

Jak wykorzystać potencjał biznesowy Instagrama?

Jak wykorzystać potencjał biznesowy Instagrama?

Rynek social media cały czas się rozwija i zyskuje na znaczeniu. Jedne media społecznościowe tracą a inne zyskują coraz to nowych odbiorców. Do tej drugiej grupy z pewnością można zaliczyć instagrama z którego według najnowszych badań korzysta ponad 700 milionów osób. Jeżeli z tej platformy korzysta tak duża liczba osób to również twojej marki czy też twojego biznesu nie powinno tam zabraknąć. W końcu statystyki wyraźnie pokazują, że blisko połowa ruchu na stronach internetowych zajmujących się sprzedażą pochodzi właśnie z social media. W tym artykule podpowiemy wam jak wykorzystać potencjał biznesowy Instagrama.

instagram

instagram

Jeżeli zatem chcesz zaistnieć na instagramie to koniecznie powinniście założyć profil biznesowy, którego celeme jest właśnie promowanie danej marki oraz dialog z klientami. Czym różni się konto biznesowe od zwykłego? Otóż daje ono możliwość dodania informacji kontaktowych oraz dostęp do statystyk, dzięki czemu będziemy mogli badać jak nasze działania przekładają się na rzeczywiste rezultaty.

Warto mieć na uwadze, że popularność na instagramie w główniej mierze zależy od ilości obserwujących nas użytkowników. Oprócz ich ilości istotna jest teżich aktywność. W końcu muszą oni reagować na publikowane przez nas zdjęcia dając lajki oraz komentując. Najcięższe są oczywiście same początki pozyskiwania potencjalnych obserwujących. Warto wykorzystać fakt, że znakomita większość użytkowników Instagrama posiada konta również w innych serwisach społecznościowych. Dlatego też na początku warto zdobyć pierwszych obserwujących od reklamowania własnego profilu Instagrama na Facebooku, Google plus czy też Twitterze.

Dodatkowym źródłem pozyskania obserwujących może być organizowanie konkursów. Pozatym warto zastosować długofalową strategię dzięki której będziemy mieli szansę ciągle rozwijać nasz profil na Instagramie. Po pierwsze należy więc regulrnie publikować wpisy. Nasz profil powinien być przedewszystkim skuteczny. Po drugie należy dbać o jakość publikowanych treści. Należy więc umieszczać tylko atrakcyjnie wizualnie zdjęcia dbając o ich zróżnicowanie oraz odpowiednią estetyką.

Pamiętajcie też o stosowaniu odpowiednich hasztagów dzięki której inni użytkownicy odnajdą interesujące ich treści. Zwróccie również uwagę na to aby cały czas być aktywnymi i oznaczać innych użytkowników oraz nawiązywać dialog. Komentuj zatem i lajkuj innych.

Dodaj komentarz