Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Wtyczki które pomogą w pozycjonowaniu strony na WordPressie

Wtyczki które pomogą w pozycjonowaniu strony na WordPressie

Wtyczki które pomogą w pozycjonowaniu strony na WordPressie

WordPress to jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia stron www. Sam WordPress ma dość bogatą funkcjonalność jednak jeżeli chcemy aby nasza strona była odpowiednio pozycjonowana nie obejdzie się bez instalacji pewnych dodatków. Mowa tutaj o wtyczkach które potrafią ułatwić i znacząco skrócić czas naszej pracy. Trzeba mieć jednak na uwadze, że instalacja dużej ilości wtyczek nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ potrafią one dość mocno spowolnić daną witrynę. W tym artykule omówimy zatem najważniejsze i najbardziej godne uwagi wtyczki które pomogą w pozycjonowaniu strony na WordPressie.

wtyczki seo wordpress

wtyczki seo wordpress

Na samym początku należy sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie i jak zainstalować wtyczki. Należy zatem zalogować się do panelu i tam odnaleźć zakładkę wtyczki i z rozwijanej listy wybrać dodaj nową. Naszym oczom ukaże się lista dostępnych wtyczek a my musimy znaleźć tą która nas interesuje.

Jedną z podstawowych wtyczek która ułatwi działania SEO jest Yoas SEO Plugin. Dzięki temu dodatkowi będziesz w łatwy i prosty sposób w stanie stwierdzić czy twój wpis jest poprawnie zoptymalizowany. Jeżeli wtyczka wyświetla zielone światło to nic nie stoi na przeszkodzie aby rozpocząć publikację. W przypadku gdy świeci się lampka pomarańczowa lub też czerwona oznacza to, że nad danym tekstem należy jeszcze popracować. Jednocześnie wtyczka podpowiada jakie elementy należy poprawić.

Co prawda wtyczka ta nie jest jeszcze nie omylna gdyż zdarza jej się nie brać pod uwagę odmienionych słów kluczowych ale mimo wszystko stanowi doskonały punkt wyjścia do tego czy dany tekst jest dobrze zoptymalizowany pod kątem SEO.

 

Kolejną wtyczką która będzie bardzo przydatna jest Google Analytics Dashboard. Dzięki niej będziemy mieli dostęp do wielu niezbędnych statystyk jakie zbiera wprowadzony na stronie kod Google Analytics.

Następną wartą uwagi wtyczką jest Disqus. Dzięki jej zainstalowaniu całkowicie zmieni się zasada i wygląd komentarzy na naszej stronie. Opinie innych użytkowników również są brane pod uwagę przez wyszukiwarki internetowe a więc przekładają się na pozycje w wynikach wyszukiwania. Wprowadzenie Disqus pozwala użytkownikom na dodawanie komentarzy na wielu blogach z jednego konta.

 

Dodaj komentarz