Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Wtyczki do przeglądarek, które ułatwiają pozycjonowanie stron internetowych

Wtyczki do przeglądarek, które ułatwiają pozycjonowanie stron internetowych

Wtyczki do przeglądarek, które ułatwiają pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych w dużej mierze opiera się nie tylko na specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu ale również wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi. Zaawansowane programy do śledzenia ruchu mogą być bardzo kosztowne. Jednak to nie tylko z nich korzystają osoby zajmujące się SEO. Podczas działań pozycjonerskich posiłkować trzeba się również innymi, darmowymi programami. W tym artykule zatem zajmiemy się omówieniem wtyczki do przeglądarek, które ułatwią pozycjonowanie stron internetowych.

Wtyczki do przeglądarek, które ułatwiają pozycjonowanie stron internetowych

Wtyczki do przeglądarek, które ułatwiają pozycjonowanie stron internetowych

Z racji, że dwie najpopularniejsze przeglądarki na rynku to obecnie Chrome i Firefox to właśnie na rozszerzeniach do nich skupimy się w tym poradniku. Oto zatem kilka wtyczek, które naszym zdaniem nawet początkującym pozycjonerom znacznie ułatwią życie. Pierwsza część dotyczy dodatków do ,,liska”, druga natomiast do przeglądarki Google.

Zacznijmy od narzędzia o nazwie ,,Nofollow” dzięki niemu bez problemu wykryjemy wszystkie linki z takowym atrybutem na stronie. Pomoże on też w ustaleniu czy dana strona jest poprawnie indeksowana przez roboty wyszukiwarki.

Innym przydatnym narzędziem będzie ,,Web Developer” za pomocą którego będzie można łatwo sprawdzić i zaznaczyć nagłówki.

Kolejnym przydatnym dodatkiem jest Wappalyzer. Dzięki niemu można w prosty sposób wykryć system CMS na jakim oparta jest dana strona internetowa.

Jeżeli zależy wam na sprawdzeniu łańcucha przekierowań, czy też linków kanonicznych to koniecznie powinniście rozważyć instalację wtyczki o nazwie ,,Link Redirect Trace”.

W przyśpieszeniu prac nad badaniem linków i odnośników pomoże też wtyczka ,,Open Multiple URLs”. Jak sama nazwa wskazuje daje ona możliwość otwarcia na raz dużej liczby adresów url.

W przypadku Chrome, koniecznie radzimy zainstalować dodatek ,,SEO META in 1 CLICK “, który to daje możliwość sprawdzenia tytułów i nagłówków na stronie.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się jak roboty poszczególnych wyszukiwarek postrzegają daną stronę www to polecamy doinstalować wtyczkę ,,User-Agent Switcher”.

Gdy zachodzi konieczność szybkiego przeanalizowania strony pod kątem SEO bardzo dobrym rozwiązaniem będzie instalacja rozszerzenia ,,Lighthouse”. Dzięki niemu poznacie informacje o wydajności strony, jej przystosowaniu pod kątem UX czy też dopasowaniu do urządzeń mobilnych.

 

Dodaj komentarz