Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak wdrożyć nową wersję sklepu www?

Jak wdrożyć nową wersję sklepu www?

Jak wdrożyć nową wersję sklepu www

Jak wiadomo internetowe trendy i mody zmieniają się z roku na rok. Aby cały czas być na bieżąco i nie odstraszać klientów mocno nieaktualnym wyglądem strony czy też sklepu www trzeba dążyć do ciągłych zmian. Jednak zmiana strony na nowszą odsłonę może wiązać się ze sporą ilością kłopotów. Aby ich uniknąć należy trzymać się pewnych zasad. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak wdrożyć nową wersję sklepu www tak aby obyło się bez stresujących problemów.

wdrożenie sklepu www

wdrożenie sklepu www

Po pierwsze najistotniejsza jest koncepcja. Musisz dobrze zastanowić się jak ma wyglądać nowa wersja sklepu. Postaraj się przygotować taką strukturę sklepu www aby każda z podstron starej wersji miała swój odpowiednik w tej nowo projektowanej. Jeżeli widzisz, że istnieje taka możliwość to postaraj się również powiększyć liczbę podstron które będą prezentowały istotne treści.

Gdy będziesz już miał opracowaną koncepcję pora na wykonanie makiety roboczej. Postaraj się uzyskać dostęp do deweloperskiej wersji swojego sklepu www możliwie jak najwcześniej. Na bieżąco sprawdzaj postępy i staraj się naprawiać błędy jakie mogą pojawiać się w procesie tworzenia. Dodatkowo zwróć baczną uwagę na użyte technologie. Miej pewność, że będą one przyjazne dla wyszukiwarki Google.

Warto również na tym etapie upewnić się, że roboty Google nie będą miały dostępu do niedokończonej jeszcze wersji naszego serwisu. Nie chcemy w końcu wprowadzać nikogo w błąd. Postaraj się zatem zablokować roboty wyszukiwarki stosując odpowiednie wpisy w pliku robots.txt

Kolejnym istotnym tematem o którym nie można zapomnieć są przekierowania. Z obecnej wersji serwisu zapewne znikną podstrony i na ich miejsce pojawią się zupełnie nowe posiadające inne adresy URL. Przygotuj więc już zawczasu mapę przekierowań. Miej też na uwadze, że kilka podstron ze starej wersji strony może zostać skonsolidowanych do jednej podstrony w nowej wersji twojego sklepu www.

W przypadku samego wdrożenia nowej wersji sklepu www miej pewność, że uruchomisz przekierowania 301 starych adresów na nowe. Pamiętaj też, że nie chcesz aby twoja witryna zniknęła z wyników wyszukiwania więc wyłącz nałożoną wcześniej na wyszukiwarkowe roboty blokadę.

Na sam koniec zadbaj o przesłanie do Google nowej mapy witryny. Przy pomocy narzędzia Search Console prześlij wszystkie adresy do Google aby tym samym przyśpieszyć proces indeksacji.

Dodaj komentarz