Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » W jaki sposób tanio wysłać paczkę?

W jaki sposób tanio wysłać paczkę?

W jaki sposób tanio wysłać paczkę?

Wysłanie przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej czy też poczty nie wydaje się zadaniem skomplikowany. W końcu głównymi wyznacznikami ceny takowej usługi są takie kryteria jak ilość paczek, ich waga oraz wymiary. Trzeba jeszcze uwzględnić koszty samego zapakowania produktu do wysyłki w końcu to na nadawcy ciąży obowiązek odpowiedniego zabezpieczenia towaru do wysyłki. Uwzględnić trzeba też dodatkowe usługi takie jak ubezpieczenie danej przesył, które to mogą mieć wpływ na ostateczną cenę wysłania danej paczki. Czasami może nam zależeć również na tym aby paczka dotarła w określonych godzinach – taka usługa również może podnieść koszt całkowity wysłania przesyłki,. W związku z tym w niniejszym poradniku skupimy się na tym w jaki sposób tanio wysłać paczkę.

W jaki sposób tanio wysłać paczkę

W jaki sposób tanio wysłać paczkę

Zacznijmy zatem od opisanych na początku kryteriów mających wpływ na koszty. Logicznym jest, że im paczka będzie mniejsza lub lżejsza tym mniejszych opłat możemy się spodziewać. Nie wszyscy wiedzą jednak, że znaczna część przewoźników obciąża nadawcę za paczki, które zostały zapakowane w sposób nietypowy. W związku z tym w większości przypadków bardziej opłaca się nam inwestycja w dobrej jakości pudełko kartonowe, które można kupić chociażby tutaj – https://e-hurtownia-opakowan.pl/ , niż pakowanie przesyłki w tak zwany ,,partyzancki” sposób. Dodatkowo pudełko stanowi dużo lepszą ochronę dla naszej przesyłki niż zwykła folia. Jest skuteczniejsze niż inne, tanie metody pakowania.

Na cenę wysyłki mają też wpływ wspomniani we wstępie dodatkowe usługi. Ich mnogość jest naprawdę ogromna i co bardziej istotne – pracownicy firm przewozowych często mogą nam proponować takie, których realnie nie potrzebujemy. Mimo tego podniosą one koszt całości. Należy zatem uważać i nie korzystać z opcji których zwyczajnie nie potrzebujemy. Jeżeli wysyłamy produkt o wartości stu złotych to ubezpieczenie go na kwotę do dziesięciu tysięcy jest zwyczajnie niepotrzebne.

Należy również nadmienić, że cena wysłania takiej samej przesyłki u każdej z firm kurierskich może się diametralnie różnić. Dużo zależy też czy zwracamy się z prośbą o wycenę bezpośrednio czy też za pomocą tak zwanych firm brokerskiech. O kim mowa? Są to firmy, które cały czas współpracują z różnymi przewoźnikami obecnymi na rynku.  Dzięki temu są w stanie wywalczyć dużo lepsze stawki. Warto zatem wspomóc się ich pomocą jeżeli zależy nam na uzyskaniu jak najniższej ceny za wysyłkę towaru.

Dodaj komentarz