Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » W jaki sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie?

W jaki sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie?

W jaki sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie?

Zbliżająca się wiosna to doskonały moment aby pomyśleć o drobnym odświeżeniu mieszkania. Zwłaszcza jeżeli wasz pokój cierpi z powodu małej ilości światła dziennego. Ponure i ciemne wnętrze może bowiem przekładać się na wasze gorsze samopoczucie. Warto zatem zadbać o to aby szczególnie na wiosnę mieszkanie było bardziej przytulne i rozjaśnione. Jeżeli zatem zastanawiacie się w jaki sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie to zachęcamy was do dalszej lektury.

W jaki sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie?

W jaki sposób rozjaśnić ciemne mieszkanie?

Trzeba zacząć od tego, że na fakt czy dane mieszkanie jest jasne czy też ciemne ma wpływ całkiem sporo czynników. W grę wchodzi tutaj nie tylko usytuowanie mieszkania względem poszczególnych stron świata czy też liczba i wielkość okien. Na to jak postrzegać będziemy kolorystykę mieszkania przełożenie ma również kolor ścian, podłogi czy też mebli. Tak więc jeżeli większość wspomnianych elementów będzie miała ciemny charakter to również wnętrze będzie bardziej mroczne.

Można to jednak dość prosto zmienić. Nie nadwyrężając przy tym zbyt mocno budżetu. Trzeba jednak wiedzieć jak podejść do tematu. Skuteczne może okazać się zdefiniowanie najbardziej ciemnego miejsca w mieszkaniu i skoncentrowaniu działań właśnie na nim.

Kluczowe będzie zatem zbadanie które miejsce jest najgorzej doświetlone. Jeżeli zatem dany pokój posiada ciemny kolor tapet lub ścian to wystarczy spróbować postawić na nieco jaśniejszą barwę. Dobrym pomysłem może być też pozbycie się zasłon czy też rolet. Pozwoli to na dotarcie do środka większej ilości promieni świetlnych.
Trafnym pomysłem może być też wprowadzenie jakiegoś mebla w kontrastowym odcieniu. Fotele młodzieżowe czy też pufy z racji występowania w bardzo bogatej palecie kolorystycznej mogą okazać się znakomitym pomysłem.

Jeżeli jednak dysponujecie większym budżetem lub też planujecie bardziej gruntowny remont to aby rozjaśnić mieszkanie powinniście się skupić na poniższych czynnikach. Będzie to zatem zastąpienie ciemnych wykładzin bardziej jasnymi kolorami. Przemalowanie ram okien na bardziej jasny odcień oraz zastąpienie starych i masywnych drzwi bardziej lekkimi modelami.

Dodaj komentarz