Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Trendy w designie sklepów i stron internetowych

Trendy w designie sklepów i stron internetowych

Wygląd i moda na design stron jak i sklepów internetowych zmienia się z roku na rok. To co jeszcze kilka miesięcy temu było niezwykle innowacyjne dzisiaj może już wydawać się nie adekwatne do pasujących trendów. Czy znaczy to, że lepiej jest zignorować panujące mody na projektowanie sklepów www ? Nic bardziej mylnego, należy jednak z głową podchodzić do tego w jakim stopniu je wdrażać.

web design

web design

Jednym z nowych trendów jest ten na geometryczne kroje. Charakteryzują się one dużą szerokością liter oraz brakiem modulowanej linii. Już od jakiegoś czasu web deweloperzy romansowali z tego rodzaju fontami, były jednak one dość drogie w zakupie. Teraz jednak geometryczne kroje pojawiają się raz za razem i są doskonałą inspiracją do tworzenia coraz to nowych projektów stron.

 

Ostatnio wróciła również moda na styl modern retro. W projektowaniu stron www możemy wyróżnić dwa nurty tego trendu. Pierwszy to opieranie stylistyki na tej znanej z oldschoolowych gier wideo czyli duże piksele oraz ostre kolory. Drugi to wykorzystanie wyblakłych barw i powrót do ornamentów.

Innym trendem zyskującym na znaczeniu jest wideo odtwarzane w tle na stronie. Bardzo często wykorzystują ten patent twórcy aplikacji czy też firmy które zamierzają w interesujący sposób zaprezentować internautom swoją ofertę. Trend ten wkracza również na rynek stron mobilnych – skoro problem transferu danych odszedł na dalszy plan coraz więcej web deweloperów decyduje się stosować tego typu rozwiązanie również w mobilnej wersji sklepów i stron www.

Kolejnym z trendów który na dobre wpisał się w projektowanie stron www są cienkie linie które pokazują grid. Polega to na wykorzystaniu cienkich, jedno pikselowych linii które są zazwyczaj nałożone na projekt.

 

Ostatnim z trendów który już na dobre wpisał się w projektowanie stron www jest brak paska przewijania. W przypadku tego rodzaju stron, prezentowane treści zawsze dopasowane są tak aby zajmowały całą szerokość okna przeglądarki. Pozwala to w optymalny sposób kontrolować to co aktualnie prezentowane jest użytkownikowi odwiedzającemu naszą stronę.

Dodaj komentarz