Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Sukces w marketingu internetowym

Sukces w marketingu internetowym

Sukces w marketingu internetowym

Chcąc w obecnych czasach odnieść sukces ze sprzedażą w internecie trzeba brać pod uwagę iż nie obejdzie się bez inwestycji w reklamę. Jeszcze niedawno wystarczył skoncentrować się na gazetkach reklamowych czy też bilbordach aby dotrzeć do świadomości klientów. W tej chwili tego rodzaju działania są najzwyczajniej w świecie nie efektywne. Bez odpowiedniej reklamy internetowej nie możemy być dobrych rezultatów. W tym artykule podpowiemy wam zatem jakie są kluczowe kroki aby odnieść sukces w marketingu internetowym.

marketing internetowy

marketing internetowy

Po pierwsze niezbędna będzie strona internetowa. Dobrze przygotowana i ładnie prezentująca się strona www będzie stanowić wizytówkę twojej działalności. Musi być ona przejrzysta i powinna zawierać treści które od razu przyciągną do ciebie potencjalnych klientów. Pamiętaj aby również przygotować jej wersję mobilną z racji na coraz to większy procent użytkowników przeglądających treści za pomocą smartfona.

Kolejnym krokiem będzie pozycjonowanie strony. Samo jej stworzenie to nadal za mało. Musi być ona widoczna dla jak największej grupy odbiorców. Aby było to możliwe powinna się zatem znaleźć wysoko w wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe związane z daną działalnością. Służą temu właśnie działania pozycjonerskie. Ich zakres jest bardzo szeroki i zależy od zasobności portfela klienta. Trzeba też mieć na uwadze, że proces pozycjonowania należy do długofalowych i trzeba liczyć się z tym, że jego pierwsze efekty ujrzymy dopiero po jakimś czasie.

Następnym krokiem jest inwestycja w reklamę graficzną. Reklamy tego rodzaju mogą występować zarówno pod postacią banerów jak i drobnych obrazków. Tworząc kampanię reklam graficznych warto postarać się o to aby wyświetlały się jedynie osobom które mają szansę zostać naszymi klientami. Trzeba zatem jasno i precyzyjnie określić grupę docelową.

 

Na sam koniec należy wspomnieć o narzędziu Google AdWords i jego możliwościach w promowaniu biznesu w internecie. Odpowiednio zaprojektowana kampania reklamowa w AdWords pozwoli nam kierować przekaz do potencjalnych klientów a koszty jakie będziemy ponosić będą generowane jedynie przez osoby które realnie weszły na twoją stronę aby zapoznać się z ofertą.

 

Dodaj komentarz