Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Środki do prania – jak wybrać najlepszy?

Środki do prania – jak wybrać najlepszy?

Obecnie na rynku spotkać można co najmniej kilka rodzajów produktów jeżeli chodzi o środki do prania. Najczęściej będzie to proszek, żel, płyn do prania lub też kapsułki. Który z nich jednak sprawdzi się najlepiej w usuwaniu plam i praniu?

Proszek do prania – jak wybrać najlepszy?

proszek do prania

Jak wiadomo głównym celem środków piorących jest usuwanie brudu czy też plam z ubrań oraz nadanie im świeżego zapachu. Oprócz tego chyba nikt nie chce aby ubrania po praniu straciły swój kolor, więc środki do prania powinny również zabezpieczać pigment materiału.

Najczęściej stosowanym środkiem jest oczywiście proszek do prania. To środek chemiczny, który znany jest już od ponad stu lat. Obecnie proszki do prania mają stosunkowo dobre działanie jednak ich używanie wiąże się z kilkoma minusami. Z całą pewnością należy zaznaczyć, że proszek nie zawsze rozpuszcza się do końca, jeżeli w bębnie pralki znajduje się dużo ubrań. Oprócz tego proszek brudzi podajnik w pralce i wymusza to jego częste mycie i czyszczenie aby się nie zatkał.

Przejdźmy teraz do kapsułek do prania. Jest to stosunkowo nowy wynalazek, który pojawił się na rynku zaledwie niecałe 10 lat temu. Na początku do wad kapsułek zaliczyć trzeba było ich wysoką cenę. Obecnie jednak są nieco przystępniejsze do zakupu. Jedną z głównych wad kapsułek jest brak możliwości dokładnego dozowania dawki. Nawet w przypadku prania kilku ubrań musimy zawsze wrzucić całą kapsułkę.
Ich zaletą jest jednak brak jakiegokolwiek bałaganu i to, że zajmują stosunkowo mało miejsca.

Płyn do prania Persil – sposób na czyste pranie

Teraz czas płyny do prania. Otóż główną zaletą płynu do prania jest możliwość odpowiedniego dobrania środka do potrzeb. Płyn do prania Persil występuje bowiem w w wersji do kolorowych ubrań, białych czy też do różnych rodzajów tkanin jak wełna. Innym plusem używania płynu do prania jest jego stosunkowo niska cena oraz fakt, że łatwiej rozpuszcza się on w wodzie i nadaje do prania w niskich temperaturach. Nie ma jednak róży bez kolców i płyn do prania troszkę gorzej radzi sobie z poważnymi i uciążliwymi zabrudzeniami. Jednocześnie jednak nie niszczy on tak ubrań jak bardziej agresywne środki do prania.

Jak sami widzicie wybór odpowiedniego środka do prania nie należy do prostych i to tak naprawdę od was zależy, który powinniście wybrać.

Dodaj komentarz