Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Sprzedawaj bezpośrednio przez Skype

Sprzedawaj bezpośrednio przez Skype

Czeka nas mała rewolucja w tym jak będziemy mogli płacić za zakupy! Skype ma umożliwić przesyłanie pieniędzy z poziomu aplikacji. Niestety na razie funkcja ta dostępna jest jedynie poza granicami naszego kraju.
sprzedawaj przez skype

skype

Jak donoszą branżowe media, nowa, mobilna wersja popularnego komunikatora Skype posiada zupełnie świeżą funkcję o nazwie – Send Money. Dzięki niej każdy użytkownik aplikacji będzie w stanie przesłać dowolną kwotę pieniędzy w trakcie prowadzenia konwersacji z drugą osobą. Według doniesień prasowych nowa usługa ma zostać najpierw udostępniona w 22 krajach. Niestety dla nas Polska na ten moment nie znajduje się na liście krajów w których usługa ma być dostępna.

Przyjrzyjmy się jednak szczegółom nowej funkcjonalności Skype. Do samego procesu przesyłania pieniędzy między użytkownikami ma zostać wykorzystany całkiem dobrze znany u nas system PayPal. Zaraz po uruchomieniu aplikacji Skype, użytkownik będzie widział komunikat z prośbą o podanie swojej bieżącej lokalizacji. Jeżeli lokalizacja znajdzie się na liście 22 krajów objętych usługą Send Money wtedy kolejnym krokiem będzie podpięcie pod konto Skype danych dostępowych do PayPala. Jak twierdzą twórcy aplikacji, przesył pieniędzy tą metodą ma być intuicyjny i bardzo prosty. Wystarczy, że podczas rozmowy użytkownik przesunie ekran w prawo i tam wybierze ikonę o nazwie ,,Send Money” a następnie wprowadzi jaką ilość pieniędzy chce przesłać. Jak chwalą się twórcy w ten sposób będzie można bez problemu rozliczyć się z przyjaciółmi za wspólny lunch czy też sprzedawać używane przedmioty wystawione na serwisach aukcyjnych. Sprzedaż przez skype stanie się więc faktem.

Jak wspominaliśmy wcześniej usługa będzie póki co niedostępna w naszym kraju. Skorzystają z niej natomiast mieszkańcy takich krajów jak: Stany  Zjednoczone, Wielka Brytania, Austria, Belgia, Kanada, Cypr, Estonia, Finlandia, Grecja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Litwa, Włochy, Luksemburg, Malta, Holandia, Portugalia, San Marino, Słowacja, Słowenia i Hiszpania. Jak możecie zauważyć lista zwiera bardzo dużo europejskich krajów można więc mieć cichą nadzieję, że również do polski zostanie ona ostatecznie wprowadzona.

Jako ciekawostkę powiemy, że Skype to nie jedyny komunikator który planuje wprowadzenie podobnej funkcjonalności – również Facebook w swoim Messengerze planuje wprowadzić podobne rozwiązanie.

Chcesz zwiększyć sprzedaż ? sprawdź ofertę na stronie http://e-prom.com.pl

Dodaj komentarz