Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Sposoby na pozyskanie klienta w internecie

Sposoby na pozyskanie klienta w internecie

Sposoby na pozyskanie klienta w internecie

Podejmując się próby sprzedaży w internecie musisz mieć świadomość, że najbardziej istotnej jest pozyskanie i utrzymanie klienta. W końcu bez niego nie masz szans na żadne zyski. A właśnie na wysokich zyskach na pewno Ci najbardziej zależy. W tym artykule przedstawimy zatem sposoby na pozyskanie klienta w internecie.

pozyskiwanie klienta

pozyskiwanie klienta

Jeżeli posiadacie już własny sklep www to pierwszym krokiem powinna być jego promocja w mediach społecznościowych. Przez promowanie swojego biznesu w takich platformach jak Facebook macie szansę dotarcia do olbrzymiej bazy potencjalnych użytkowników. Musicie jednak pamiętać o spójnej kampanii promocyjnej która przykuje uwagę klientów do waszej oferty. W początkowych etapach konieczne może także okazać się wykorzystanie Facebookowych reklam aby szybko dotrzeć do odbiorców na których najbardziej nam zależy.

Kolejną metodą pozwalającą na zdobycie klienta jest prowadzenie firmowego bloga. Jeżeli prowadzi się go mądrze i w sposób regularny to stanowi on doskonałą podstawę do budowania naszej bazy klientów. Wielu przedsiębiorców podchodzi do zagadnienia firmowego bloga jako mało istotnej części ich działalności. Nic bardziej mylnego. Publikowanie przydatnych dla klientów artykułów to prosta droga do zdobycia ich zaufania a tym samym przyciągnięcia ich do własnego sklepu.

Następnym sposobem na zdobycie klienta jest pozycjonowanie. Wysoka pozycja danej strony w wynikach wyszukiwania to automatycznie więcej odwiedzin a tym samym dużo większe prawdopodobieństwo na zdobycie klienta. Pozycjonowanie sklepu www warto zacząć od optymalizacji samej strony a następnie przystąpić do działań pozycjonerskich samemu lub też zlecić je firmie zewnętrznej.

Na sam koniec pozostawiliśmy e-mail marketing. Czyli jedną z najstarszych ale nadal bardzo skutecznych form pozyskania klienta. Najlepiej uskuteczniać e-mail marketing poprzez wdrożenie newslettera na stronie sklepu. Poprzez ten prosty zabieg będziemy w stanie zebrać bazę adresów mailowych klientów i na bieżąco informować ich o wszelkich promocjach czy też wyprzedażach w sklepie www.

Zastosowanie się do naszych porad na pewno pozwoli wam skuteczniej przyciągnąć do siebie klienta a tym samym cieszyć się z rosnących zysków ze sprzedaży w sklepie www.

Dodaj komentarz