Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Donice kamienne – sposób na rośliny na twoim tarasie!

Donice kamienne – sposób na rośliny na twoim tarasie!

  • przez

Donice kamienne – sposób na rośliny na twoim tarasie! Każdy powinien zainwestować w rośliny, czy to kwitnące, czy zwykłe i proste w swoich domach lub miejscach pracy. Nie tylko zapewniają one świeże powietrze, ale również inny wygląd oraz lepsze samopoczucie. Jednakże, elegancja i piękno tych roślin lepiej jest ukazana, gdy umieszczone są w wspaniałych donicach. Są one idealnym sposobem do poprawienia atrakcyjności domów i lokali. Na przykład donice z kamienia mogą być umieszczone razem w parach, jak i w wejściach, obok drzwi, na tarasie, czy ogrodzie. Doskonale nadają się do uprawiania roślin na balkonie. W rzeczywistości, rośliny umieszczone w dużych donicach są teraz szeroko stosowane w restauracjach, hotelach, centrach handlowych i sklepach.

Donice kamienne

Donice drewniane vs donice kamienne?

Donice jak wspomniano powyżej występują w wielu formach i materiałach. Jednymi z najbardziej popularnych są drewno i PCV.

Drewno jest najczęściej stosowane, ponieważ jest ono najbardziej opłacalne z reszty materiałów. Najczęściej stosowanym rodzajem drewna jest cedr i sekwoja. Są one świetne do wykorzystania w skrzynkach na kwiaty i skrzynkach okiennych. Donice kamienne mają większą odporność na zmienne warunki atmosferyczne, w porównaniu z donicami drewnianymi, które należy najpierw zaimpregnować, dodatkowo są bardziej wytrzymałe, ale wybór powinien zależeć od naszego gustu.

Taras, czy też balkon warto wyposażyć w duże, jak i zarówno małe drewniane donice. Warto zadbać, aby były one w ciekawych kolorach. Uprawa roślin w takich drewnianych skrzynkach jest częsta w miastach, gdzie ludzie nie mają dostępu do własnego ogrodu.

Donice z kamienia

Donice plastikowe

Donice są również wykonane z materiałów PCV, czy wytrzymałego polietylenu, które są bardziej wytrzymałe niż drewno. Te wykonane z tworzywa sztucznego mają mniejszą szansę złamania, czy zgnicia. Przez ich wysoką wytrzymałość są idealne do sadzenia roślin na świeżym powietrzu.

Kamienne donice

Donice z włókna szklanego

Innym rodzajem donic są te wykonane z włókna szklanego. Te są tak wytrzymałe jak z materiału PCV. Zazwyczaj są one w skomplikowanych wzorach i stylach. Są również odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Donice wykonane z tego materiału mają bardzo małą szansę uszkodzenia.

Inne rodzaje donic z włókna szklanego

W sprzedaży dostępne są również donice z żywicy szklanej. Mogą dobrze pasować do innych wzorów i stylów doniczek. Są one jednak dalekie od bycia typowymi donicami, ponieważ są wykonane z projektów światowej klasy. W rzeczywistości mogą być uznane za przedmioty kolekcjonerskie i pamiątkowe.

Czym charakteryzują się doniczki z kamienia?

Donice z kamienia przez materiał z jakiego zostały wykonane są odporne na czynniki zewnętrzne. Przez co są idealne do aranżacji ogrodu.

Pasują do każdego rodzaju roślin, duże donice pozwalają nam na posadzenie wielu rodzajów krzewów. W donicach można z powodzeniem zasadzić trawy ozdobne. Przez ciężar takich donic nie jest wymagane układanie ciężkich kamieni na dnie donicy, jak w przypadku donic drewnianych.

Donice kamienne są dostępne w niezwykłych kształtach, a dla niektórych ma to ogromne znaczenie, jak i również wielkość donicy. Doniczki świetnie sprawdzą się przy aranżacji wnętrza. Idealnie wkomponują się w krajobraz naturalny. Ciekawe oferty znajdziecie na sklep z donicami z kamienia naturalnego.

Donice wykonane z kamienia

Donice metalowe jakie posiadają właściwości?

Tego typu donice idealnie komponują się w krajobraz miejski. Estetyczny wygląd można dostosować przez przemalowanie ich. Donica zrobiona z odpowiedniego materiału jest odporna na warunki pogodowe, przez co idealnie pasuje do tarasu.

Donice ceramiczne jakie jest ich zastosowanie?

Donica ceramiczna pięknie prezentuje się we wnętrzach przez jej niezwykłe wzory. Przez wykonanie z ceramiki sprawdza się w nasłonecznionych miejscach, ponieważ ochrania korzenie rośliny.

Kamienna donica

Dodaj komentarz