Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Pufa piłka: jak wybrać odpowiednie siedzisko?

Pufa piłka: jak wybrać odpowiednie siedzisko?

Pufa piłka to świetny pomysł na prezent oraz ciekawy dodatek dekoracyjny do pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Fotele sportowe w większych rozmiarach, nazywane fotelami kibica, są przeznaczone dla osób dorosłych, które lubią oglądać rozgrywki sportowe w TV i potrzebują w tym celu wygodnego siedziska. Jak wybrać odpowiedni fotel w kształcie piłki? – Oto kilka praktycznych wskazówek.

Pufa piłka

Pufa piłka dla dzieci

Wybierając siedzisko typu pufa piłka dla maluchów, przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, warto zwrócić uwagę na gabaryty fotela sportowego. Warto wiedzieć, że dla dzieci najbardziej odpowiednie są pufy w rozmiarze S (small – mała) oraz M (medium – średnia). Są bowiem one na tyle lekkie, że każdy maluch bez problemu poradzi sobie z ich przesuwaniem podczas zabawy. Drugą istotną cechą tego typu siedziska jest brak ostrych krawędzi, dzięki czemu jest ono całkowicie bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci.

Pufa piłka dla młodzieży

Fotele sportowe typu pufa piłka przeznaczone dla nastolatków należy dobierać nie tylko względem rozmiaru, ale także względem kolorystyki dopasowanej do płci dziecka. O ile maluchom podobają się po prostu różnokolorowe pufy w kształcie piłki, to starsze dzieci mają już bardziej sprecyzowane oczekiwania. Obecnie na rynku najpopularniejszy model siedziska tego typu to pufa w kształcie piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także fotele kibica w kształcie piłki: koszykowej, tenisowej, siatkowej oraz rugby. Szeroka paleta barw daje możliwość wyboru pufy zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Rozmiary piłek przeznaczone dla nastolatków to L (large – duża) oraz XL (extra large – bardzo duża).

Pufa piłka dla dorosłych

Podczas zakupu fotela sportowego dla dorosłych należy wybrać rozmiar powyżej XL, co gwarantuje odpowiedni komfort użytkowania, nawet dla wysokich osób. Fotele kibica w kształcie piłki nożnej można zamówić w barwach ulubionych klubów sportowych lub reprezentacji piłkarskich. Siedziska tego typu można eksploatować także w pomieszczeniach użytku publicznego. W obiektach sportowych, poczekalniach, salach rehabilitacyjnych i terapeutycznych najlepiej sprawdzą się pufy piłki wykonane z ekoskóry. Ten materiał jest odporny na uszkodzenia i zabrudzenia, łatwo się czyści i można go dezynfekować specjalistycznymi środkami czystości.

Dodaj komentarz