Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Pozycjonowanie stron w Google

Pozycjonowanie stron w Google

Pozycjonowanie stron w Google

W dzisiejszych czasach aby wasz biznes był widoczny w internecie musicie podjąć działania które sprawią, że klienci dowiedzą się o waszym sklepie internetowym czy też stronie www. Chodzi tutaj o pozycjonowanie i optymalizację, które pomogą w widoczności strony w Google.

Pozycjonowanie stron w Google

Pozycjonowanie stron w Google

 

Jak za chwilę się przekonacie istnieją pewne proste techniki które potrafią w dużym stopniu pomóc w osiągnięciu wysokiej pozycji danej strony w wyszukiwarce Google. Niezbędna będzie systematyczność oraz spora doza cierpliwości ponieważ wszelkie działania SEO wymagają czasu aby przynieść odpowiednie efekty. Postaramy się wam więc przybliżyć kilka sprawdzonych metod o jakich warto pamiętać biorąc się za pozycjonowanie strony internetowej nawet na własną rękę.

Po pierwsze i najważniejsze należy skupić się przede wszystkim na użytkownikach. To oni mają być w końcu odbiorcami naszych treści publikowanych na stronie czy sklepie. Dlatego też stworzenie strony www która będzie przyjazna dla odwiedzających jest tak istotna. Istotne jest wzbudzenie lojalności wśród klientów, którzy będą chcieli wracać na twoją stronę cały czas.
Skup się także na tworzeniu ciekawych treści. Algorytmy Google nie przepadają za treściami które stanowią duplikaty już publikowanych treści i mogą wpłynąć nawet na obniżenie pozycji twojej strony. Jeżeli zatem twoim celem jest podbicie pozycji w wyszukiwarce to musisz skupić się na samodzielnie pisanych tekstach czy też opisach produktów.

Nie zapominaj także o umieszczeniu istotnych dla ciebie słów kluczowych w owych tekstach i opisach. Dobierając słowa kluczowe zwróć uwagę również na konkurencję z jaką będziesz musiał się zmierzyć. Czasami zamiast wybrać frazę ,,pozycjonowanie” lepiej targetować do węższej grupy odbiorców i jeżeli twoja działalność jest na terenie jakiegoś miasta zdecydować się na frazę ,,pozycjonowanie nowy sącz“.

W pozycjonowaniu najważniejsze są systematyczne działania. Dlatego cały czas staraj się aktualizować treści na swojej stronie. Lepiej wprowadzać często małe zmiany niż z rzadka ogromne poprawki.

Postaraj się również w odpowiedzialny sposób zarządzać treściami znajdującymi się na głównej stronie. Musisz mieć pewność, że zamieszczone tam publikacje będą odpowiednio nasycone wybranymi przez ciebie słowami kluczowymi.
Postaw również na strukturę witryny opartą na podkatalogach. O co dokładnie chodzi? Jeżeli twoja strona ma nazwę xyz to umieść ją oraz blog firmowy pod adresem www.xyz.pl/sklep oraz www.xyz.pl/blog
Na sam koniec pamiętaj o hierarchii tytułów i podtytułów do czego służą znaczniki nagłówków h6 do h1.

 

 

Dodaj komentarz