Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak poznać oczekiwania klientów?

Jak poznać oczekiwania klientów?

Jak poznać oczekiwania klientów?

Masz pewność, że stworzyłeś wysokiej jakości produkt ale nie wiesz jak przekonać klientów do jego zakupu? W jaki sposób zareklamować go aby dotrzeć do potencjalnego kupującego. W tym artykule podpowiemy Ci jak poznać oczekiwania klientów a dzięki temu sprzedać oferowany towar lub usługi.

oczekiwania klientów

oczekiwania klientów

Najważniejszym elementem jest poznanie swojej grupy docelowej a konkretnie jej potrzeb jak i oczekiwań. To te informacje stanowią kopalnię wiedzy którą będzie można wykorzystać w procesie sprzedaży. Pierwszym sposobem na zdobycie tego rodzaju danych to wcielenie się w skórę klienta i samodzielne przejście przez proces zakupu. Inną, alternatywną metodą jest wykorzystanie narzędzi które dostarczą wiedzy na takie tematy jak czego w odniesieniu do danego produktu szukają klienci, jaką są ich oczekiwania wobec niego oraz jakie obawy związane z zakupem zaprzątają ich myśli. Odpowiedzą też jakie funkcje produktu są dla nich kluczowe oraz jakie informacje są niezbędne aby podjęli decyzje o kupnie.
Na samy początku musisz więc poznać myśli jakie zaprzątają głowy klientów by następnie móc dać im to czego dokładnie oczekują.

Świetną metodą na poznanie potrzeb klientów jest sprawdzenie jakie konkretnie zapytania wpisują osoby zainteresowane zakupem danego towaru. Poprzez połączenie danych ilościowych z jakościowymi będziesz w stanie wyciągnąć wnioski na temat tego jakie konkretnie funkcje są najbardziej istotne dla poszukujących danego produktu.

Podstawowym narzędziem jakie pozwala zdobyć tego rodzaju dane jest popularna wyszukiwarka Google. Wpisujemy tam dane frazy czy też zapytania i w wynikach wyszukiwania  otrzymujemy odpowiedzi mające zaspokoić nasze potrzeby. Jak zatem użyć Google do pomocy w określeniu oczekiwań naszych klientów?

Należy jedynie wpisać daną nazwę produktu i sprawdzić co w połączeniu ze sprecyzowaną frazą będzie podpowiadał Google. Wszystkie podpowiedzi są związane z tym co najczęściej wpisują inni użytkownicy. Taki sposób pozwala również sprawdzić jakie marki dane sprzętu są najbardziej popularne co również stanowi cenną i pomocną informację. Narzędziem dzięki któremu poznasz jakie konkretne zapytania kierują internauci jest Answer The Public. Okaże się ono również bardzo pomocne.

Dodaj komentarz