Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Polskie debiuty na giełdzie. Czy warto inwestować?

Polskie debiuty na giełdzie. Czy warto inwestować?

Wakacje to bardzo interesujący okres na giełdzie. Inwestorzy nie zdążyli jeszcze złapać oddechu po debiutach giełdowych które dopiero co miały miejsce a już na następne dni szykują się kolejne. Przyjrzymy się dzisiaj które są najbardziej godne uwagi.
debiuty na giełdzie

debiuty na giełdzie

Miesiąc temu najgłośniejszym debiutem na GPW był Play którego kapitalizacja wyniosła ponad 9 mld złotych oraz GetBack wart ponad jeden mld złotych. Teraz obok tych gigantów na rynku zadebiutują nieco mniejsze ale równie interesujące spółki.

I tak do końca bieżącego miesiąca na giełdzie ma zadebiutować Nextbike Polska. Firma uzyskała już dostęp do systemu ESPI od Komisji Nadzoru Finansowego i teraz musi jedynie zaczekać na zgodę regulatorów. Dla nie zaznajomionych z firmą – Nextbike jest jednym z liderów na rynku miejskich jednośladów w Polsce. Spółka zarządza systemem rowerów miejskich w ponad dwudziestu miastach w naszym kraju.

Spółka została wstępnie wyceniona na poziomie 126 mln zł.

Kolejnym giełdowym graczem który ma wkrótce zadebiutować będzie XTPL. Skupia się ona na pracach badawczo rozwojowych związanych z nowoczesnymi technologiami i jej głównym celem jest komercjalizacja bardzo precyzyjnego drukowania nanomateriałów. Technologia XTPL ma pozwolić na tworzenie bardzo cienkich i transparentnych linii które będą w stanie przewodzić prąd elektryczny. Włodarze spółki twierdzą, że ich ofertą interesują się już takie potęgi na rynku jak Kingstone czy Trina Solar.

 

Cały czas na giełdzie dostępne są również akcje firm z branży gier wideo. Znajdziemy tam między innymi  CI Games, 11bit czy CD Projekt, który to chyba jest najchętniej kupowaną spółką z tego sektora rynku a jego akcje ciągle drożeją. Patrząc na sukces Redów inni producenci gier wideo też nie chcą zostawać w tyle i również planują swoje debiuty na Warszawskiej giełdzie. Jeszcze w tym roku zadebiutować chce The Dust, który to ma do publicznej oferty udostępnić 220 tysięcy akcji w tym 145 tysięcy to akcje z nowej emisji. Zapisy na zakup dla inwestorów indywidualnych mają ruszyć już pod koniec tego miesiąca.

Dodaj komentarz