Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Ręczne polerowanie lakieru krok po kroku – porady

Ręczne polerowanie lakieru krok po kroku – porady

  • przez

Polerowanie lakieru to zdecydowanie najpopularniejszy sposób na ożywienie nawet najstarszych pojazdów. Jeśli dokładnie i z dużą dokładnością wypolerujemy lakier, możemy uzyskać naprawdę dobre rezultaty. Naszych porad używają profesjonaliści, ale Ty również możesz! Zanim zaczniesz – jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, przetestuj efekty na małym zewnętrznym elemencie lub skup się na czyszczeniu ręcznym. Polerowanie lakieru musisz zacząć od dobrania odpowiednich preparatów i akcesoriów. Wśród nich musi być szmatka lub gąbka do polerowania. Jeśli planujesz samodzielnie rozpocząć polerowanie samochodu to koniecznie sprawdź sklep z akcesoriami do polerowania godny uwagi: Car Styling – https://carstylingshop.pl/

Polerowanie samochodu samemu czy w salonie?

Możesz samodzielnie wypolerować swój samochód lub zlecić to zadanie specjalistom. Koszt takiej usługi w naturalny sposób zależy od zakresu i wielkości pojazdu. Im bardziej zaawansowana technologia, tym droższa. Czasami możesz spróbować samemu polerować samochód – tym bardziej, że nie jest to drogi wydatek. Czy wiedziałeś, że dobrą polerkę do samochodu można kupić już za około sto pięćdziesiąt złotych? To niewiele, biorąc pod uwagę koszty utrzymania samochodu!

Zalety ręcznego polerowania samochodu

Ręczne polerowanie, czyli w praktyce przecieranie szmatką to bardzo bezpieczna metoda. Dzięki ręcznemu polerowaniu, właściwie nie da się przypalić lakieru, trudno zetrzeć go do podkładu, trudno przesadzić i usunąć zewnętrzną warstwę. Zabiegi polerowania auta są idealne przed porządnym woskowaniem samochodu. Nie należy ich jednak wykonywać polerowania często, ponieważ jest to ścieranie malowanej powierzchni. Będziemy przeprowadzać ten proces od czasu do czasu, aby przywrócić blask samochodu.

Ogólnie polerowanie lakieru samochodowego nie jest trudne. Wystarczy kilka dobrych specyfików (niekoniecznie najdroższych), chęci i trochę czasu, a nasz samochód będzie świecił i budził zazdrość sąsiadów. Pamiętaj – Zanim rozpoczniemy polerowanie lakieru będzie trzeba wcześniej bardzo dokładnie wyczyścić nasz lakier z różnorakich zabrudzeń. Konieczny jest tutaj proces mycia oraz glinkowanie. Jeśli chcesz zabezpieczyć wszystkie elementy, które mają kontakt z lakierem i są wykonane z tworzywa sztucznego, najlepszym rozwiązaniem jest użycie taśmy ochronnej. Należy pamiętać, że do polerowania ręcznego należy używać pasty polerskiej. Siła ścierna tych produktów może być mała lub średnia.

Polerowanie lamp samochodu

Jak polerować lampy? Polerowanie lamp samochodu może być problematyczne, nie martw się jednak – najpierw zdemontuj wszystkie reflektory, następnie ostrożnie i delikatnie zdemontuj lampę tak, aby klosz i soczewka były dostępne ze wszystkich stron. Oczyścić i odtłuścić polerowaną powierzchnię. Silnymi ruchami pocieraj poprzedni o każdy element lampy. Powtarzaj ruchy aż do uzyskania zadowalającego efektu. Następnie wyczyść i zamontuj reflektory. Możesz samodzielnie wypolerować swój samochód lub zlecić to zadanie specjalistom. Koszt takiej usługi w naturalny sposób zależy od zakresu i wielkości pojazdu. Im bardziej zaawansowana technologia, tym droższa. Czasami możesz spróbować samemu polerować samochód.

polerowanie samochodu

polerowanie samochodu poszło sprawnie, dzięki dobrym akcesoriom ze sklepu https://carstylingshop.pl/

Dodaj komentarz