Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Polerowanie lakieru -Jak samodzielnie wykonać renowację lakieru?

Polerowanie lakieru -Jak samodzielnie wykonać renowację lakieru?

 

Polerowanie lakieru samochodowe w domowych warunkach

Każdy właściciel samochodu pragnie aby jego pojazd prezentował się jak najlepiej. Nie zawsze jednak trzeba polerowanie samochoduwydawać mnóstwo pieniędzy w warsztatach detalingowych aby uzyskać pożądany efekt. Poświęcając nieco czasu na zabiegi kosmetyczne możemy przy niewielkiej kwocie wypolerować swój samochód uzyskując bardzo dobry efekt.

Najpopularniejsze uszkodzenia lakieru samochodowego

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia lakieru samochodowego wynikają z jego eksploatacji. W starszych autach bierze się to z ich wieku, jednak w nowszych najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe dbanie o swój pojazd bądź zarysowania powstałe przez kolizję z innym pojazdem bądź obiektem.

Jaką pastę wybrać do polerowania lakieru

Odpowiedni specyfik do polerowania naszego samochodu należy wybrać na podstawie uszkodzeń bądź celu naszego polerowania. Najczęściej wybierane są zestawy do polerowania, jednak lepiej kupić osobne przemyślane produkty. Dzięki temu podejdziemy indywidualnie do typu zarysowań bądź odświeżenia wyglądu naszego samochodu. Pamiętajmy też o wyborze past odpowiednich producentów ponieważ pasty gorszej jakości mogą zepsuć efekt wizualny naszego pojazdu.

 

Jaką wybrać maszynę polerska?

Maszyny polerskie podobnie jak pasty należy wybrać przede wszystkim przez wzgląd na producenta. Jednak nie musimy wydawać mnóstwa pieniędzy aby wypolerować nasz pojazd. Pamiętajmy o tym gdy na przykład będziemy polerować nasz pojazd rzadko. Wtedy nasza maszyna nie musi być profesjonalna a co za tym idzie nie będziemy jej eksploatować zbyt często. Jednak jeżeli posiadamy w swoim domu więcej pojazdów wtedy pomyślmy nad zakupem lepszej maszyny ponieważ będziemy mieli gwarancję że nie zużyje się ona za szybko, a polerowanie lakieru będzie szło nam gładko.

 

Jakie gąbki, pady do polerowania lakieru

Zadaniem gąbki polerskiej w połączeniu z odpowiednim preparatem jest starcie cienkiej warstwy lakieru. Wszystko po to, aby pozbyć się rys i delikatnych uszkodzeń wynikających z użytkowania samochodu. Gąbki polerskie są odpowiednim wyborem dla osób początkujących. Dla rozpoczynających swoją przygodę z detalingiem lepszym wyborem jest zdecydowanie miększa gąbka. Wybacza więcej błędów, które występują u ludzi początkujących. Ważne jest, aby nie przypalić lakieru. Gąbki sprawdzą się szczególnie przy nakładaniu wosków i przy nabłyszczeniu lakieru. Zaletą ich jest stosunkowa niska cena oraz ogromny wybór kształtów, rozmiarów czy rodzaju mocowań.polerka samochodowa

 

 

Jak polerować lakier samochodowy?

Przede wszystkim nie róbmy tego w pośpiechu. Jest to jeden z podstawowych kroku. Musimy mieć sporo czasu i cierpliwości. Wykonywanie polerki musimy rozpocząć od dokładnego umycia lakieru i odtłuszczenia. To pomoże w nakładaniu kolejnych warstw. Ważne jest, ze po dokładnym umyciu lakieru i osuszeniu będziemy w stanie określić w jakim stanie znajduje się nasz lakier. Podczas polerowania lakieru używajmy profesjonalnych narzędzi i kosmetyków pracę wykonujemy przesuwając w dół lub górę o średnicę talerza, tak aby ślad kolejnego „przelotu” nachodził lekko na ślad wykonany wcześniej. W ten sposób wędrujemy w dół lub w górę po elemencie. Następnie wracamy do punktu startu i powtarzamy proces, tyle że nie od lewej do prawej, a z góry na dół.

Finisz, czyli mycie, odtłuszczanie i wosk

Na końcowym etapie polerowania lakieru szczególnie jeżeli wykonujemy tą pracę w zamkniętym i sztucznie oświetlonym pomieszczeniu sprawdźmy efekt naszej pracy w świetle dziennym. Idealnie wtedy zobaczymy gdzie popełniliśmy ewentualny błąd. Jeżeli chcemy się upewnić, że rysy zniknęły musimy użyć alkoholu w celu odtłuszczenia pasty polerskiej. Jeżeli jesteśmy pewni możemy przejść do nakładania wosku.

Podsumowując etapy polerowania lakieru nie jest łatwy. Jednak nasza praca będzie zauważalna gołym okiem. Poświęcenie nawet kilku godzin skutkuje pięknym i świeżo wyglądającym lakierem jak po wyjechaniu z salonu.

 

 

 

 

1 komentarz do “Polerowanie lakieru -Jak samodzielnie wykonać renowację lakieru?”

  1. Pingback: Polerowanie lakieru samochodu- Jak się za to zabrać?

Dodaj komentarz