Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Podstawowe narzędzia do SEO stron na WordPress

Podstawowe narzędzia do SEO stron na WordPress

Podstawowe narzędzia do SEO stron na WordPress

Na chwilę obecną WordPress to jeden z najbardziej popularnych systemów CMS na świecie. Jego popularność sprawia, że dostępnych jest bardzo wiele narządzi i wtyczek które ułatwiają pracę z tym systemem. Jako, że bez odpowiedniego pozycjonowania, żadna  strona nie ma szans przebić się w obecnym internecie to w tym artykule omówimy dla was podstawowe narzędzia do SEO stron na WordPress.

Podstawowe narzędzia do SEO stron na WordPress

Podstawowe narzędzia do SEO stron na WordPress

Pierwszym krokiem przy SEO powinno być dostosowanie wyświetlania strony do urządzeń mobilnych. Strona powinna być w pełni responsywna i prawidłowo wyświetlać się na tabletach i smarfonach. Na szczęście na WordPress dostępnych jest bardzo wiele motywów które taką funkcjonalność zapewniają. Jeżeli jednak wasza strona na WordPress nadal nie jest responsywna to można to zmienić przy użyciu wtyczki o nazwie WPtouch. Służy ona do modyfikacji menu tak aby było przyjazne w użytkowaniu na urządzeniach mobilnych.

Pod względem treści przyjaznych SEO również dostępne są na WordPress co najmniej dwie istotne wtyczki. Mowa tutaj o All in One SEO Pack i Yoast SEO. Pomagają one w tworzeniu map witryny, ustawieniu kanonicznych adresów czy tez generowaniu meta tagów i przyjaznych adresów URL. Ponadto na wzmiankę zasługuje funkcja analizy wtyczki Yoast SEO która to pokazuje jakie elementy pod kątem SEO wymagają jeszcze naszej uwagi.

Na sam koniec warto zainteresować się jeszcze ważnym czynnikiem rankingowym Google czyli czasem ładowania się strony. Dla mobilnych użytkowników każda sekunda ma znaczenia i strona która otwiera się zbyt długo z całą pewnością spotka się z negatywnym odbiorem. Strony na WordPress można jednak przyśpieszyć dzięki odpowiednim wtyczkom. Podstawą do przyśpieszenia się ładowania strony jest wykorzystanie mechanizmu cache. Polega on na zapisaniu w pamięci podręcznej części plików strony tak aby nie trzeba było wysyłać dodatkowych zapytań do serwera. Bardzo dobrą wtyczką która realizuje tego rodzaju funkcje jest na przykład WP Super Cache. Ma ona wiele odpowiedników które jedynie nieznacznie różnią się funkcjonalnością.

Dodaj komentarz