Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Po co potrzebny jest dział FAQ na stronie www?

Po co potrzebny jest dział FAQ na stronie www?

Po co potrzebny jest dział FAQ na stronie www?

Strona www twojej firmy może służyć różnym celom. Może mieć ona charakter wizerunkowy, może służyć celom sprzedażowym lub też być po prostu stroną informacyjną. Jeżeli spróbujemy spojrzeć na daną witrynę z perspektywy potencjalnego klienta to właśnie ta ostatnia funkcja strony www jest najbardziej istotna. Klienci odwiedzając daną stronę chcą najpierw zdobyć jak najwięcej informacji na temat danego przedsiębiorstwa aby sprawdzić czy będą w stanie mu zaufać. Tutaj z pomocą może przyjść dział FAQ który pozwala kreować nasz wizerunek jako eksperta. W tym artykule postaramy się zatem wyjaśnić wam po co potrzebny jest dział FAQ na stronie www.

faq

faq

Po pierwsze dział FAQ to łatwiejszy sposób na komunikację z użytkownikami. Tworzy się go aby udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania. Najczęściej tego rodzaju pytania będą dotyczyć ceny, czasu realizacji czy też kosztów wysyłki. Są to zazwyczaj bardzo uniwersalne pytania na które odpowiedzi można bez problemu umieścić w jednym miejscu.

Dział FAQ to też spora oszczędność czasu. Skoro klienci zazwyczaj pytają o te same zagadnienia to komunikacja z nimi może być czasochłonna i męcząca. Twoi pracownicy lub ty sam będziesz musiał poświęcać cenny czas aby udzielać odpowiedzi na te same pytania. Poprzez stworzenie działu FAQ będzie można od razu odsyłać klientów z najczęściej pojawiającymi się wątpliwościami właśnie do tego działu.

Dział FAQ to też znakomite miejsce aby pokazać, że posiadamy bogatą wiedzę z zakresu branży w której operujemy. Starajmy się zatem udzielać jak najbardziej dokładnych i obszernych odpowiedzi na pytania zawarte w dziale FAQ.

 

Sam dział FAQ może też być dobrym środkiem do rozwinięcia działań SEO. Użycie w odpowiedziach na pytania ważnych dla naszego biznesu słów kluczowych może pozwolić zyskać nam dużo wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Możesz też za pomocą narzędzi Google zbadać jakie pytania zadają internauci i na tej podstawie stworzyć odpowiednie odpowiedzi w dziale FAQ.

Jak zatem widzicie FAQ na stronie www to prosty ale zarazem bardzo skuteczny sposób aby zyskać uznanie w oczach klientów.

Dodaj komentarz