Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Pluszowe maskotki dla dzieci

Pluszowe maskotki dla dzieci

Pluszowe maskotki dla dzieci

 

Każde dziecko posiada maskotki pluszowe od najmłodszych lat. Dodatkowo każde posiada tą jedną wyjątkową, która jest z dzieckiem często nawet do dorosłości. Może to być miś, panda, piesek czy króliczek, dla dziecka tak naprawdę to nie ma znaczenia. Ważne żeby maskotki pluszowe były zawsze przy nim, tak żeby można było się do nich przytulić i powierzyć swoje tajemnice. Dzięki temu dziecko nie jest samotne i czuje się bezpieczne.

maskotki pluszowe

maskotki pluszowe

Najpopularniejsze pluszaki

Maskotki pluszowe mogą przybierać bardzo różne postaci. W Polsce bez wątpienia najpopularniejszy przez lata był Miś Uszatek. Postać ta, jak również maskotka została stworzona na podstawie książki Czesława Janczarskiego z 1957 roku. Misiem tym bawiły się całe pokolenia Polaków. Studio filmowe Se-ma-for w Łodzi stworzyło w 1975 roku film lalkowy, który opowiadał historię Misia z “Oklapniętym Uszkiem”. Stał on się szczególnie popularny wśród przedszkolaków. Miś Uszatek to nie tylko zabawka, ale również przyjaciel do rozmów, jak i ten którego przygody można było oglądać w telewizji. Popularność filmu sprawiła, że powstały aż 104 odcinki bajki.

W ostatnich latach bardzo popularne maskotki pluszowe to Gang Słodziaków i Gang Świeżaków. Maskotki można było zdobyć poprzez robienie zakupów w sieci dyskontów Biedronka, lub kupić w tej samej sieci. Maskotki na stałe weszły do kultury masowej i do Internetu. Wiele osób wymieniało się, a nawet handlowało naklejkami za które można było zdobyć Słodziaka. Wszystko ze względu na to, że dzieci je pokochały.

Od zawsze popularnymi maskotkami były również kotki i pieski. Są to ulubione zwierzęta dzieci i tak samo jest z maskotkami. Mogą być malutkie, które mieszczą się w plecaku, lub duże, często nawet dużo większe od dziecka.

Na rynku można spotkać również dużo maskotek z postaciami z popularnych bajek. Każde dziecko chce mieć w swoim pokoju ulubionego bohatera z książki lub kreskówki.

Wyjątkowe maskotki

Jeśli chcemy dać dziecku wyjątkowy prezent, który zapadnie na lata w pamięci w wielu miejscach można kupić spersonalizowane maskotki. Mogą one posiadać np. koszulkę ze zdjęciem lub nadrukowany/wyszywany napis. Taka maskotka zawsze będzie odróżniała się od innych, a dodatkowo może być ładną ozdobą np. na szafce w pokoju dziecięcym.

Dodaj komentarz