Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jak optymalizować obrazy na stronie pod SEO

Jak optymalizować obrazy na stronie pod SEO

Jak optymalizować obrazy na stronie pod SEO

Czy tego chcemy czy też nie należymy do pokolenia które coraz to bardziej ceni sobie treści wizualne. Wszystko za sprawą coraz to bardziej rozwijających się mediów społecznościowych i serwisów wideo. Może tego do końca nie rozumiemy ale umieszczanie zdjęć i obrazów w postach i na internetowych forach ma coraz to większe znaczenie. W internecie aż roi się od miejsc gdzie można publikować zdjęcia. Są to zarówno blogi, gazety, sponsorowane artykuły, strony www czy też sklepy online. Daje to zatem ogromny potencjał, który często nie jest odpowiednio wykorzystywany. W tym artykule podpowiemy wam zatem jak optymalizować obrazy na stronie pod SEO.

seo zdjęcia

seo zdjęcia

 

Patrząc pod kątem algorytmów wyszukiwarki Google można się pokusić o stwierdzenie, że obraz jest dużo bardziej istotny niż nawet pisane treści. Jednak aby został w ten sposób zakatalogowany przez wyszukiwarkowego giganta musi on być odpowiednio przygotowany i zoptymalizowany.

Na samym początku powstaje problem doboru grafiki. Najlepiej używać zatem własnych zdjęć i obrazków kiedy tylko to możliwe. Najistotniejsze jest, że posiadasz pełne prawa do tego rodzaju zdjęć gdyż sam jesteś ich autorem. Ponadto warto zwrócić uwagę na to aby dodawać zdjęcia które będą zgodne z tematyką którą porusza dany wątek czy też artykuł. Dodawanie zdjęć dla samego ich dodawania jest absolutnie bezsensowne.

 

W przypadku gdy nie jesteśmy w stanie użyć własnych zdjęć trzeba posłużyć się darmowymi, które dostępne są na różnego rodzaju stronach stockowych. Do najpopularniejszych tego typu serwisów należy zaliczyć fickr.com czy też Freeimages. Największym problemem używania tego rodzaju zdjęć jest ich duża popularność i fakt, że często są one używane przez innych użytkowników.

Przyjmijmy, że wybraliśmy już odpowiedni obrazek do publikacji. Teraz przyszła pora aby go odpowiednio przygotować. Jak więc powinna wyglądać optymalizacja obrazka przed publikacją? Po pierwsze trzeba dobrać odpowiednią nazwę. Warto wykorzystać słowa kluczowe dotyczące danego artykułu które zawrzemy w tytule zdjęcia.

 

Wszystko to po to aby wyszukiwarka Google miała możliwość rozpoznania co jest na zdjęciu bez analizowania jego zawartości. Dodatkowo umieszczając zdjęcia w artykule pamiętajmy aby były blisko powiązanych z nimi treści.

 

Warto również nie zapominać o odpowiednich podpisach pod zdjęciami oraz obowiązkowo uzupełnić atrybut alt dla danego zdjęcia.

Dodaj komentarz