Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Koszt strony internetowej: od czego zależy?

Koszt strony internetowej: od czego zależy?

Koszt strony internetowej

Koszt strony internetowej jest trudny do oszacowania dla ludzi spoza branży marketingu internetowego. Czy dlatego wahasz się przed podjęciem decyzji o zamówieniu jej dla swojej firmy? Czy zastanawiasz się ile można zaoszczędzić robiąc ją samodzielnie? Chciałbyś skorzystać z usług profesjonalistów, ale nie chcesz przepłacić? Dowiedz się od czego właściwie zależy koszt strony internetowej.

Koszt strony internetowej

Różnica między cenami

Rozbieżność w cenach stron internetowych jest zaskakująco duża, ponieważ ich koszt waha się od 50 zł do kilku tysięcy złotych. Z czego wynika tak znaczna różnica? Wpływa na to m.in. czas wykonania i profesjonalizm wykonawcy. Warto wiedzieć, że najtańsze oferty to wydatek poniżej 500 zł, ale niestety za taką kwotę nie otrzymamy strony wysokiej jakości. Pojawia się więc pytanie: czy warto oszczędzać, jeśli witryna ma reprezentować Twoją firmę w Internecie i być narzędziem do sprzedaży towarów i usług?

Jeśli responsywna strona internetowa ma spełniać najnowsze standardy to z pewnością warto zainwestować w witrynę z Systemem Zarządzania Treścią (CMS). Jest to narzędzie pozwalające samodzielne edytować zawartość witryny, którego koszt w przybliżeniu to około 800-1500 zł. Jeśli Twoim celem jest prowadzenie profesjonalnego bloga lub sklepu internetowego trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2000-4000 złotych.

Specjalne funkcje zabezpieczające stronę, takie jak automatycznie robienie kopii zapasowych na wypadek awarii czy dodatkowe elementy wpływające na pozycjonowanie strony podnoszą cenę. Specjaliści za wykonanie strony internetowej z takimi opcjami zainkasują od 2000 zł do 6000 zł. Zdecydowanie najdroższe jest zamówienie portalu, serwisu lub porównywarki, ponieważ ich cena wzrasta proporcjonalnie do liczby dodatkowych funkcji i w tym przypadku dolny pułap cen to 6000 zł.

koszt strony internetowej

Samodzielnie, amatorsko czy profesjonalnie?

Odpowiedź na pytanie: od czego zależy koszt strony internetowej?, zależy w dużej mierze od tego, czy ma wykonać ją amator czy profesjonalista. W sieci można znaleźć mnóstwo ofert za niewielkie pieniądze, ale jeśli wydasz bardzo mało, to zapewne strona www jaką otrzymasz będzie wymagała gruntownej poprawy. A to może generować kolejne koszty.

Ale wysoka cena nie zawsze oznacza wysiką jakość, dlatego nie powinno się także ufać tym, którzy za swój rzekomy profesjonalizm każą słono płacić. Koszt strony internetowej w górnych limitach cenowych nie gwarantuje  dodatkowej jakości. Czasem płaci się przede wszystkim za prestiż korzystania z usług modnej agencji marketingu internetowego. Pamiętaj, aby jeszcze przed złożeniem zamówienia na stronę internetową zawsze sprawdzić jakość wykonawcy, oglądając jego portfolio i czytając opinie innych klientów.

Zabezpieczenie, czyli umowa, faktura VAT lub rachunek

Jeśli nie prowadzisz firmy pewnie wydaje Ci się, że umowa z wykonawcą strony internetowej i faktura VAT lub rachunek nie są potrzebne. Pamiętaj jednak, że tego rodzaju dokumenty chronią Cię przed nierzetelnością wykonawcy. Uważaj na tak zwanych „wolnych strzelców”, którzy wolny zawód wykorzystują jako pretekst, aby unikać odpowiedzialności finansowej i prawnej. Wszelkie reklamacje, negocjacje warunków i kwestie sporne mogą miec szczęśliwy finał, jeśli odbywają się legalnie, nie zaś w szarej strefie.

 

Dodaj komentarz