Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Nowoczesne fotele do salonu: praktyczne i dekoracyjne meble relaksacyjne

Nowoczesne fotele do salonu: praktyczne i dekoracyjne meble relaksacyjne

Nowoczesne fotele do salonu powinny być zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich główną funkcją estetyczną jest urozmaicanie aranżacji pokoju dziennego, ponieważ salon to nie tylko kanapy. Dekoratorzy wnętrz podkreślają, że to fotele są najbardziej domowymi meblami, więc są wręcz obowiązkowym elementem wystroju domu i mieszkania.

Nowoczesne fotele

Fotele są podstawowym meblem w każdym salonie.

Nowoczesne fotele do pokoju dziennego

Wygodne fotele relaksacyjne  w salonie zachęcają domowników i gości, by się w nich rozsiedli z filiżanką kawy albo z ciekawą książką. Dzięki nim tworzy się przyjazna atmosfera sprzyjająca rozmowom, dialogowi i wspólnemu spędzaniu czasu.  Fotele powinny dobrze prezentować się we wnętrzu salonu, nawet gdy nikt na nich nie siedzi. Jednak priorytetem przy wyborze tego typu siedziska powinna być przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania. Główną zaletą, jaką mają nowoczesne fotele wypełnione granulatem, jest szersze siedzisko, aniżeli w krzesłach oraz  podłokietniki i oparcie, które dopasowuje się do użytkownika. Obecnie najmodniejsze fotele to meble relaksacyjne w stylu nowoczesnym.

Fotele do pokoju dziennego są synonimem wygody, ponieważ kojarzą się z odpoczynkiem i relaksem. Problemem z jakim musimy się zmierzyć wybierając fotele do pokoju dziennego, jest ograniczony metraż salonu. Niestety często musimy iść na kompromis, jeśli mamy problemy z usytuowaniem foteli, kanapy i stołu lub ławy na niewielkiej powierzchni. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnych foteli, które nie mają sztywnego stelaża i są wypełnione miękkim i lekkim granulatem styropianowym. Takie siedziska dużo łatwiej przesunąć lub przenieść w razie potrzeby do innego pomieszczenia.

Nowoczesne fotele

Fotel w nowoczesnym stylu może mieć różne kształty, kolory, wielkości.

Nowoczesne fotele do salonu

Nowoczesne fotele do salonu mogą stanowić komplet z kanapą, ale dużo ciekawszy efekt dekoratorski osiągniemy, jeśli meble nie będą pochodzić z jednej kolekcji. Aranżacja pokoju dziennego w stylu nowoczesnym zyska na tym, ponieważ fotele relaksacyjne typu: pufy, worki sako i fotele młodzieżowe, wyróżniają się na tle tradycyjnych siedzisk. Przy zakupie wygodnych foteli do pokoju dziennego lub przy wyborze materiałów obiciowych mebli poddanych renowacji, warto pamiętać, że duże meble przykuwają uwagę swoimi gabarytami. Ich barwa, wzór oraz styl powinny więc być dopasowane do wystroju wnętrza, aby salon został zdominowany przez zbyt oryginalne fotele.

Warto zwrócić uwagę także na siedzisko fotela, które powinno być miękkie, aby zapewnić komfort użytkowania. Ciekawe odczucia w tym względzie dają nowoczesne fotele wypełnione granulatem styropianowym. Osoba siedząca na takim fotelu ma wrażenie, że jest otulona, a miliardy sprężystych kuleczek masują delikatnie ciało. Zwolennikom tego typu rozwiązań przypadną do gustu nowoczesne fotele, których formę kształtujemy siadając na nich w wybranej pozycji. Projektanci nowoczesnych foteli priorytetowo traktują funkcjonalność mebli do salonu, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej dużych i rozłożystych modeli. Spośród materiałów obiciowych największą popularnością cieszą się: ekoskóra, poliester oraz 100% wodoodporny materiał PES, który łatwo utrzymać w czystości.

 

Nowoczesne fotele

Fotel w modnym, współczesnym wnętrzu może być wyeksponowany jak dzieło sztuki użytkowej.

Dodaj komentarz