Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Najważniejsze elementy wpływające na pozycjonowanie stron www

Najważniejsze elementy wpływające na pozycjonowanie stron www

Najważniejsze elementy wpływające na pozycjonowanie stron www

Zapewnienie odpowiedniej widoczności strony w internecie to prosta droga do odniesienia sukcesu. Witryny które pojawiają  się na pierwszych stronach wyników wyszukiwania zyskują największy ruch a przez to są w stanie generować konkretne zyski. W związku z tym w tym artykule skupimy się na zbadaniu jakie są najważniejsze elementy wpływające na pozycjonowanie stron www.

Najważniejsze elementy wpływające na pozycjonowanie stron www

Najważniejsze elementy wpływające na pozycjonowanie stron www

Po pierwsze niezwykle istotne są linki kierujące do naszej strony. To one są w głównej mierze odpowiedzialne za to jak wysoką pozycję może osiągnąć nasza strona. Linki nie mogą jednak być byle jakie i podejrzane. Google cały czas usprawnia swój algorytm i obecnie jest on w stanie łatwo sprawdzić, czy prowadzące do naszej strony linki nie zostały utworzone w sposób sztuczny. Tego typu działania mogą bowiem spotkać się z karą ze strony wyszukiwarki. Trzeba zatem postarać się aby profil linków prowadzących do naszej strony był możliwie jak najbardziej naturalny a do tego zróżnicowany. Radzimy tutaj stawiać również na jakość a nie ilość. Jeden odnośnik z renomowanej strony przyniesie nam więcej dobrego niż nawet sto odnośników z kiepskich witryn.

Ważne jest również aby nasza strona zawierała słowa kluczowe na jakich nam zależy w treści oraz w tagach Title. W przypadku małych i prostych stron nawet drobna optymalizacja pod tym kątem potrafi przynieść duże rezultaty. Musicie bowiem wiedzieć, że algorytmy wyszukiwarki analizują klikalność poszczególnych stron wyświetlających się w wynikach wyszukiwania i na podstawie tych danych później ustalają pozycję. Znaczy to ni miej ni więcej niż chwytliwy i merytoryczny tytuł jest bardzo istotny do uzyskania dobrych pozycji.

Sam tytuł jednak nie wystarczy. Również po wejściu na stronę użytkownik musi znaleźć to co dla niego jest prawdziwie istotne. Liczą się zatem unikalne treści. Wysokiej jakości content który jest pomocny dla użytkowników to również jeden z bardziej istotnych czynników rankingowych. W tym miejscu trzeba jeszcze pamiętać o unikaniu duplikacji treści czyli sytuacji gdy podobne wpisy znajdują się na kilku podstronach.

Dodaj komentarz