Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Na co pomaga wibroterapia?

Na co pomaga wibroterapia?

 • przez

Wibroterapia jest skuteczna dla osób z m.in. stwardnieniem rozsianym. Jest to choroba zapalna ośrodkowego układu nerwowego, mająca kilka objawów np. demielinizacja i utrata aksonów. Ta z pozoru błaha dysfunkcja uznawana jest przez większość pacjentów za najtrudniejszy, zmieniający życie aspekt choroby. Stopień zaburzenia chodzenia jest związany z niedoborem na różnych funkcjonalnych poziomach neurologicznych. Mięśnie w układzie ruchu nie są w pełni sprawne, a stopień spastyczności jest znacznie wyższy.

Przyczyna choroby jest nieznana, jednak czynniki środowiskowe i genetyczne odgrywają kluczową rolę w jej rozwoju. Stosowanie terapii na mięśnie uda i grzbiet, poprawia układ nerwowy. Po zabiegach zauważa się poprawę chodzenia poprzez zmniejszenie spastyczności u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, nawet u tych, którzy nie reagują na działanie doustnych leków anty-spastycznych. Dodatkowo zastosowanie tego zabiegu powoduje długotrwałe podniesienie progu bólu, co zmniejsza ból i poprawia jakość życia. Działa łagodząco przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, za sprawą poprawy pracy narządów wewnętrznych. Skuteczność wibroterapii potwierdziły liczne badania, w których pacjenci mający przewlekłe problemy bólowe byli poddawani różnym naciskom, z czego najlepsze rezultaty uzyskiwał umiarkowany nacisk. Więcej o badaniach możesz znaleźć klikając tutaj.

czym jest wibroterapia?

Czym jest wibroterapia i jaka jest zasada jej działania?

Głównym celem wibroterapii jest pozbycie się uczucia bólu mięśniowego oraz dobroczynny wpływ wibroterapii na organizm człowieka i jego prawidłową pracę. Wibroterapia jest zabiegiem, w którym stosuje się bodziec wibracyjny na określony bodziec lub ścięgno, które oddziałuje na komórkę i przyśpiesza jej metabolizm. Dzięki temu można zmniejszyć nadmierne napięcie mięśni – spastyczność, która może ograniczać ruch, pogorszyć ogólną sprawność fizyczną, powodować nieprawidłowe ułożenie ciała oraz sprawiać ból. Istnieją także inna wersja wibroterapii, zwana oscylacyjno-cykloidalna, w której generuje się specjalne fale. Wibracja tych fal rozchodzi się w trzech kierunkach jednocześnie, co daje leprze rezultaty. Czasami wykorzystuje się specjalne materace, wykonujące masaż wibracyjny, skutkujący poprawioną aktywność fizyczną u pacjenta. Taki program ćwiczeń leczniczych stanowi doskonałe uzupełnienie, jako inna forma terapii leczniczej. Materace do wibroterapii możemy ustawić na kilka modułów:

 • moduł szyja
 • moduł plecy
 • moduł brzuch
 • moduł nogi
 • moduł bazowy

Komu może pomóc wibroterapia?

Ogólnie wibroterapie stosuje się w zależności od potrzeb indywidualnych. Najczęściej sięgają po nią pacjenci chcący pozbyć się uczucia bólu czy po prostu poprawić swoje zdrowie, ale i bardzo często stosuje się przy rehabilitacji pourazowej. Ponadto wibracje zwiększają skuteczność leków przeciwbólowych, których dawki można dzięki temu stopniowo zmniejszać. Wibroterapia może także pomóc na otyłość i inne problemy zdrowotne, związane z wagą. Same zabiegi poprawiają lipidogram, co w połączeniu z odpowiednią dietą żeby uzyskać najlepsze efekty.

Skorzystanie z terapii wibracyjnej jest polecane dla osób:

 • po udarze mózgu, aby poprawić ogólne funkcjonowanie organizmu
 • z uszkodzeniem rdzenia kręgowego
 • z zaburzeniami ruchowymi t.j. choroba parkinsona czy dystonia
 • z zaburzeniami propriocepcyjnymi, aby poprawić stabilność postawy i ogólną równowagę
 • Którzy chcą poczuć ulgę w chorobach zwyrodnieniowych lub przykurczach – szczególnie u sportowców (więcej w artykule o bólu kolana).
Wibroterapia a krążenie krwi

Wibracje poprawiają krążenie krwi

Dokładnie! Użycie wibracji powoduje także lepszy przepływ krwi i limfy. Działa to dlatego, że wibracje stymulują poszerzanie małych naczyń krwionośnych i wzrost powrotu żylnego. Poprawia ona również ukrwienie tkanek miękkich i kości, gdyż drgania poprawiają elastyczność naczyń krwionośnych wraz z przepływem krwi w krążeniu obwodowym i negują problemy krążeniem.

Wibroterapia a ból kręgosłupa – czy zabiegi wibroterapii pomogą na bolący kręgosłup?

Wibroterapia Jest w stanie zwalczać objawy i dolegliwości związane z kręgosłupem. Jest to na tyle prosty sposób, że możemy spokojnie wykonywać ją w własnym domu. Warto podkreślić, że wibroterapia posiada nie tylko działanie przeciwbólowe, ale także działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza napięcie mięśni. Poleca się wibroterapie dla osób chcących pozbyć się bólu pleców i poczuć natychmiastową ulgę.

na co pomaga wibroterapia

Dodaj komentarz