Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Modne fotele młodzieżowe z motywami folkowymi

Modne fotele młodzieżowe z motywami folkowymi

Fotele młodzieżowe są projektowane z myślą o młodych ludziach, którzy lubią być na topie, dlatego śledzą wszelkie nowinki. Wśród ostatnich hitów sprzedażowych znalazły się pufy ozdobione motywami folkowymi. Pasują one do wielu stylów dekoratorskich oraz gwarantują wysoki komfort użytkowania.

Fotele młodzieżowe

Jakie właściwości mają fotele młodzieżowe?

Nowoczesne fotele młodzieżowe wyróżniają się na tle innych mebli relaksacyjnych przede wszystkim żywą kolorystyką i oryginalnym wzornictwem. Ale nie tylko designerski wygląd zachęca do kupowania, bowiem ich główną cechą jest wysoki komfort użytkowania. Gwarantem relaksu i odpoczynku na tego typu siedziskach jest ich wypełnienie, czyli granulat styropianowy. Ten materiał idealnie izoluje od zimnego podłoża, a także jest niezwykle plastyczny. Dzięki temu siedzisko dopasowuje się do ciała osoby siedzącej na pufie. Użytkownik ma więc wpływ na kształt fotela i może dowolnie zmieniać pozycję siedząc lub leżąc. Jedną z głównych zalet foteli młodzieżowych jest ich nowoczesność – te modele zawsze są “na czasie”. Przy czym długo pozostają modne, ponieważ pasują do wielu stylów: nowoczesnego, wielkomiejskiego, eklektycznego i futurystycznego. Często można je dostrzec jako główny element aranżacyjny w stylu minimalistycznym, industrialnym i w przestrzeniach loftowych.

Modne motywy folkowe na fotelach młodzieżowych

Obecnie najmodniejsze motywy folkowe ozdabiające fotele młodzieżowe to tzw. łowickie wzory oraz góralskie parzenice. Warto zwrócić uwagę także na wersje przedstawiające ludowe zapaski lub kształty zwierząt, co stanowi bezpośrednie nawiązanie do naturalnych materiałów: filcu, wełny, skóry owczej lub bydlęcej. Idealnym tłem dla niezwykle kolorowych motywów folkowych jest właśnie filc, w wersji szarej lub czarnej, a także kolorowy poliester. Na tych materiałach można wyszyć dowolną ozdobną aplikację. Co więcej, wzory powielone na poliestrze mają znacznie bardziej żywą kolorystykę, aniżeli tradycyjny haft.

Warto wiedzieć, że filc to materiał, który ma długą historię i wiele zastosowań w branży odzieżowej, meblarskiej oraz w dekoracji wnętrz. Przez wiele lat był zapomniany, ale teraz powrócił do łask m.in. właśnie z powodu mody na rzeczy z motywami ludowymi. Folkowe trendy zwracają uwagę na szerokie zastosowanie filcu m.in. w postaci puf i foteli, dlatego ten materiał przeżywa obecnie swój renesans.

 

Dodaj komentarz