Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Którzy sprzedawcy i firmy zyskują na 500+ ?

Którzy sprzedawcy i firmy zyskują na 500+ ?

Uruchomiony jakiś czas temu program 500+ to według rządu doskonały sposób na pobudzenie gospodarki oraz poprawę sytuacji demograficznej w naszym kraju. Czy tak rzeczywiście będzie okaże się dopiero w najbliższym czasie. Dzisiaj postaramy się przyjrzeć bliżej na co tak naprawdę trafiają środki pozyskiwane przez osoby które zakwalifikowały się do programu 500+.
rodzina 500+

rodzina 500+

Mamy taką możliwość dzięki badaniom przeprowadzonym przez Instytut Rozwoju Gospodarczego SHG. Według ich danych w znacznej większości środki z programu Rodzina 500+ są w całości kierowane na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Jak pokazują dane ankietowani odpowiedzieli, że pieniądze z 500 Plus są kierowane na zakup żywności i ubrań. Ponad 45% ankietowanych odpowiedziało, że przeznaczają je na edukację oraz dodatkowe zajęcia dla swoich pociech. Co trzeci rodzić zadeklarował natomiast, że pieniądze z Rodzina 500+ są pochłaniane przez opłaty na przedszkole lub też szkołę. W mniejszości ( zaledwie niecałe dwa procent ) są osoby które deklarują, że uzyskane środki trafiły na spłatę zaległych zobowiązań finansowych.

Co również bardzo interesujące w porównaniu z ubiegłym rokiem kiedy po raz pierwszy uruchomiono program Rodzina 500+ teraz osoby które uzyskały środki z tego projektu nieco chętniej wydają je na hobby oraz rozrywkę a coraz rzadziej stara się przeznaczyć je na zwiększenie posiadanych oszczędności. Jakieś 5 procent ankietowanych potwierdza, że uzyskane środki Rodzina 500 Plus przeznacza na poprawę swojej zdolności do zaciągania dodatkowych pożyczek.

Celem badania było również ocenienie samego programu. Jak się okazało 45 procent ankietowanych jest jak najbardziej zadowolonych z Rodzina 500+ natomiast co 4 ankietowany jest negatywnie nastawiony do jego efektu.

Bardzo interesujący i dziwny wydaje się również fakt, że w przebadanych grupach o bardzo niskich dochodach występuje zdecydowanie większy odsetek niezadowolonych z uruchomionego programu 500 plus. Ponadto pośród uzyskujących świadczenia z 500 Plus i dysponujących dochodami do kwoty 1000 zł na osobę aż co czwarty ankietowany stwierdza, że uzyskiwane kwoty są zbyt niskie aby można było je określić jako pozytywne. Natomiast w grupie ankietowanych z trochę wyższymi dochodami na osobę odsetek niezadowolonych wynosi zaledwie 2 procent.

Dodaj komentarz