Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Klon pospolity – Wszystko co powinieneś wiedzieć o klonie

Klon pospolity – Wszystko co powinieneś wiedzieć o klonie

  • przez

Klon pospolity (Acer platanoides) należy do rodziny mydleńcowatych (Sapindaceae). W środowisku naturalnym występuje w Europie i Azji. W Polsce jest najpospolitszym z klonów.

Wygląd zewnętrzny klonu pospolitego

Klony występują zarówno w formie drzew, jak i krzewów. Drzewa mogą osiągać wysokość czterdziestu pięciu metrów, a krzewy zwykle osiągają mniej niż dziesięć metrów wysokości. Większość klonów to drzewa liściaste, ale istnieje kilka gatunków wiecznie zielonych w regionie Morza Śródziemnego i Azji Południowej.

Kwiaty klonu mogą być czerwone, pomarańczowe, żółte lub zielone. Kwiaty są dość małe, ale znalezione w dużych ilościach na drzewie mogą dać niesamowicie kolorowe rezultaty.

Jakie jest zastosowanie klonu?

Najpopularniejszym zastosowaniem klonów są drzewa ozdobne, które można zobaczyć w wielu domach, gminach i firmach. Najszybciej rosnącym i odpornym na zimno klonem jest klon norweski. Inne klony, szczególnie te bardziej niezwykłe lub mniejsze, są używane jako drzewa okazyjne.

Są również szeroko stosowane w sztuce bonsai, ponieważ idealnie reagują na techniki stosowane do rozgałęziania i redukcji liści, a wiele gatunków klonów może być użytych.

Klony są oczywiście ważnym źródłem drewna i syropu. Suszone drewno tych drzew służy do wędzenia żywności. Sugar Maple jest używany do produkcji syropu, który jest uzyskiwany poprzez wytarcie drzewa na sok, a następnie gotowanie go w cukrze klonowym lub toffi klonowym. Można również użyć innych blisko spokrewnionych gatunków klonu cukrowego, ale nie dają one tak dużo syropu. Klon cukrowy może dożyć 300 lat.

Większe gatunki klonów dają cenne drewno. Kręgle i alejki, bloki rzeźnicze i kije bilardowe wykonane są z drewna klonu cukrowego. Kije bejsbolowe są również wykonane z drewna klonowego. Zobacz również Klon pospolity PRINCETON GOLD 140-160 cm

Wskazówki dotyczące pielęgnacji klonu pospolitego

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy pielęgnacji klonów jest dobra gleba. Użyta gleba określa, ile wody i składników odżywczych otrzymuje roślina, a także wpływa na to, jak dobrze drzewo może wykorzystać wodę i składniki odżywcze. Wykorzystanie idealnej gleby pod klon oznacza, że ​​będzie on w stanie poradzić sobie z życiem w środowisku miejskim i będzie w stanie zwalczać choroby. Jeśli posiadasz klony, najlepszą opcją jest dodanie grzybów mikoryzowych, które sprawią, że twoja gleba będzie bardziej odpowiednia dla twojego klonu, a także przyniesie bezpośrednie korzyści klonowi. klon pospolity

Popularność klonów

Te klony zyskują na popularności ze względu na ich jesienny kolor. Niektóre klony dają wspaniały czerwony kolor, podczas gdy inne są spektakularnie żółte. Niektóre mogą nawet dać ci kilka kolorów, od czerwonego przez żółty i pomarańczowy, a wszystkie na tym samym drzewie. Wybierając klony, powinieneś wiedzieć, jakie kolory chcesz w zależności od ich gatunku, abyś wiedział, czego się spodziewać i czy jest to kolor, który wolisz pojawiać się w swoim ogrodzie. Pamiętaj, że mieszkając poza idealnym zasięgiem stref, wiele klonów ma tendencję do nie wydzielania swoich regularnych kolorów.

Aby otrzymać wycenę hurtowego zakupu drzew lub roślin, odwiedź nasz Ogrodniczy sklep internetowy W miarę możliwości odpowiadamy na wszystkie zapytania ofertowe w dniu ich otrzymania.

Dodaj komentarz