Przejdź do treści

Jak sprzedawać w Internecie

Jak sprzedawać w internecie

Strona główna » Jakie wybrać ręczniki hotelowe ?

Jakie wybrać ręczniki hotelowe ?

  • przez

Z jakiego materiału wybrać ręcznik do hotelu?

Najlepszym wyborem są zdecydowanie ręczniki bawełniane lub bambusowe. Muszą być wykonane z dobrej tkaniny, odpornej na wielokrotne i częste pranie oraz dezynfekowane. Tak rygorystyczny proces czyszczenia nie może negatywnie wpłynąć na wygląd i ich wytrzymałość co powoduje, że wybór jest ograniczony. Większość ręczników dostępnych na rynku będzie w tym przypadku zbyt cienka. Ręczniki hotelowe powinno wykonywać się z wysokiej jakości włókien, które będą miękkie, bawełniane i trwałe.

Ręczniki hotelowe

Czym charakteryzuje się ręcznik hotelowy?

Jak już wspomnieliśmy, ręczniki hotelowe od klasycznych, które mamy w domu różnią się głównie jakością. Ręczniki wykonane muszą być na tyle gęsto, mięsiście, elastycznie i trwale, aby ich wygląd i stan nie zmienił się przy częstym myciu w wysokich temperaturach (do czyszczenia, ale także do dezynfekcji).

Gramatura ręczników hotelowych

Waga ręcznika kąpielowego powinna być wysoka. Minimalne parametry, które sprawdzą się w tej sytuacji to 400-500 g/m2. Będą odpowiednio miękkie i puszyste, a ich czas schnięcia będzie optymalny. W hotelach możliwe jest również stosowanie zestawów ręczników o większej wadze od 550 do 800 g/m2. Będą bardzo chłonne, ubrania miękkie i grube, ale niestety ich czas schnięcia może być nie do przyjęcia

Gęstość splotu i rodzaj przędzy

Gęstość splotu, podobnie jak gramatura, im wyższa, tym lepiej. Ręcznik jest wtedy mniej podatny na kurczenie się podczas prania. Jeśli chodzi o przędzę, wiemy, że bawełna jest najbardziej popularna. Dobre hotele chętnie sięgają po egipską bawełnę, która z każdym praniem staje się coraz bardziej miękka. Przędza może być klasyczna lub bezwrzecionowa, przy czym ta ostatnia jest zdecydowanie twardsza i grubsza. Klasyczna przędza będzie droższa, ale jest bardziej odporna, delikatna i przyjemna w dotyku

Kolor ręczników do hoteli

Najczęściej stosowanym kolorem ręczników kąpielowych w pokojach hotelowych jest kolor biały lub kremowy. Z czego to wynika? Przede wszystkim:

  • jasne barwy pasują do każdego stylu wnętrza,
  • po białych ręcznikach doskonale widać czy są czyste, czy też brudne,
  • łatwiej dbać o ich odpowiednią higienę, 
  • można je prać w bardzo wysokich temperaturach bez wpływu na ich kolor,
  • kojarzą się ze sterylnością oraz czystością.
Ręczniki hotelowe

Ręczniki hotelowe premium

Ręcznik hotelowy biały PREMIUM wykanao ze 100% bawełny pakistańskiej uważanej za 2 bawełnę świata .

Ręcznik jak powstał?

Pierwsze ręczniki były produkowane w Turcji, zazwyczaj z lnu lub bawełny. Nieco rzadziej za surowiec służący ich produkcji stosowano jedwab. Początkowo były używane podczas ceremonialnej kąpieli dla panny młodej przed ceremonią ślubną i innymi ważnymi wydarzeniami w jej późniejszym życiu. Były one obecne również w tureckich łaźniach, określanych jako hammam. Na komplet ręczników składały się wtedy osobne ręczniki przeznaczone na biodra, ramiona i głowę.

Gdzie dostać komplet ręczników?

Sklep internetowy w którym można dostać ręczniki hotelowe w super cenach a wyroby posiadają dobra jakość https://agmar-tekstylia.pl/13-reczniki.

O firmie Agmar

Agmar powstał w 2001 roku w małej, malowniczej wsi w gminie Krynica-Zdrój. Od samego początku naszą ideą było dostarczanie wyjątkowych produktów w najwyższej jakości. Zadowolenie klienta z dostarczanych przez nas produktów jest motywacją do dalszego rozwoju. Nieustannie poszukujemy nowych dostawców i doskonalimy proces produkcji tak, aby oferowane przez nas produkty wyróżniały się na tle konkurencji. Stale poszukujemy nowych produktów, śledzimy trendy na rynku tekstylnym, aby dopasować się do potrzeb i wymagań klienta.

Skutkuje to rosnącą liczbą zadowolonych klientów (zarówno firm, jak i osób prywatnych). Nasza oferta jest mile widziana przez właścicieli hoteli, pensjonatów, apartamentów, domów wypoczynkowych szpitali oraz klientów indywidualnych.

Jakiej wielkości ręczniki do hotelu wybrać?

Wielkość ręczników hotelowych zależy już od wyboru właścicieli. Przyjmuje się jednak, że poręczne i średniej wielkości ręczniki powinny mieć wymiary 50×90 cm lub 50×100 cm. Z kolei duże ręczniki kąpielowe są standardem w rozmiarze 90×150 lub 100×150 cm. Inne rozmiary ręczników stosowane w hotelach to 70×140 cm i rzadziej 30×50 cm.

Ręczniki bawełniane

Ręczniki bawełniane zachowują swoją miękkość nawet po wielu praniach, w wysokiej temperaturze (do 60 stopni). Niewątpliwym plusem ręczników bawełnianych jest również to, że nie podrażniają skóry. Jest to dobry wybór szczególnie dla osób o wrażliwej skórze i podstawowym materiale, z którego wykonane są ręczniki dla dzieci.

Jak wybrać ręczniki hotelowe? – podsumowanie

Jak widać wybór ręczników hotelowych nie jest łatwym zadaniem, ale jeśli znasz podstawowe zasady, dobrze sobie z tym poradzisz. Ręczniki hotelowe są trwałe, grube i przystosowywane do częstego prania w wysokich temperaturach. Najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo gości hotelowych

Dodaj komentarz